У 2019 році на Полтавщині у вересні, жовтні та листопаді зареєстровано 3 випадки малярії
«Полтавщина» отримала відповідь на запит до Полтавської ОДА щодо зафіксованих випадків захворювання на малярію у 2019 році. Згідно з відповіддю Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, на Полтавщині зафіксовано 3 випадки малярії.
У вересні, жовтні та листопаді зафіксовано по 1 випадку захворювання на малярію.
Відповідно до інформації Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, щороку в Україні реєструється близько 50 випадків малярії, близько десятої частини хворих — помирають. Усі зареєстровані випадки були завезені з ендемічних з малярії країн громадянами України, які подорожували, та іноземцями, найчастіше — студентами.
Довідково. Малярія — важка, іноді смертельна хвороба, яку спричиняють найпростіші роду Plasmodium. Збудник потрапляє до організму людини через укус комара роду Anopheles, інфікованої малярійними плазмодіями.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, заразитися малярією можна у 87 країнах світу, в основному, це країни Африки, Південної Азії та Америки.
Якщо ви подорожуєте в одну з цих країн — ви маєте ризик захворіти на малярію.
За 4-6 тижнів до поїздки до ендемічної з малярії країни зверніться до свого лікаря, який призначить вам протималярійні ліки в залежності від країни, до якої ви прямуєте, та вашого стану здоров’я.
Не зволікайте з візитом до лікаря, адже прийом профілактики необхідно розпочати за декілька тижнів до поїздки і продовжувати протягом усього періоду перебування за кордоном. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням.
Як і будь-які інші лікарські засоби, протималярійні препарати можуть викликати деякі небажані побічні ефекти, наприклад, запаморочення чи розлади травлення. У будь-якому разі краще не переривати курс профілактики, адже малярія може мати набагато важчі ускладнення. У випадку, коли побічні ефекти все ж турбують вас, зверніться до медичного закладу для зміни препарату.
Мешканці ендемічних з малярі країн, які мігрували, як і студенти-іноземці, з часом втрачають свій захист та стають знову сприйнятливими до захворювання, тому теж мають приймати ліки та уникати укусів комарів.
Симптоми малярії часто схожі на застуду: підвищення температури тіла, озноб, профузне потовиділення, головний біль, біль у м’язах, швидка втомлюваність. Також можуть виникати порушення травлення: нудота, блювання, діарея. У разі невчасного початку лікування, малярія, особливо тропічна, може призвести до трагічного кінця. Взимку малярія може маскуватися під пневмонію.
Симптоми виникають зазвичай через 7-10 днів після зараження або повернення з ендемічної країни. Дуже важливо розпочати лікування максимально швидко! Обов’язково повідомте лікареві, що ви відвідували ендемічні з малярії країни.
Також не забувайте інформувати лікаря протягом наступного року після поїздки, адже є можливість пізніх рецидивів.
Нагадаємо, що у грудні 6 студентів УМСА захворіли на кір. Через це було припинено проведення занять та підсумкових контролів.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»