7 грудня в Національному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся день знайомства для майбутніх студентів. Випускникам шкіл і коледжів презентували оновлені факультети та напрями підготовки.
Напередодні міністр освіти і науки Анна Новосад затвердила новий статут навчального закладу, який після ребрендингу став багатопрофільним університетом класичного типу. Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко пріоритетними називає інженерно-технічні спеціальності, адже високотехнологічні професії забезпечуватимуть розвиток економіки України.
— За рахунок ефективної співпраці з бізнес-партнерами університет здійснює сучасну практичну підготовку студентів. Завдяки інвестиціям ДТЕК Нафтогаз, ми відкрили лабораторію бурових розчинів. Маємо унікальну лабораторію 3D-візуалізації процесів буріння, яка створена спільно з компаніями «Укргазвидобування» і Schlumberger, — зазначає ректор Володимир Онищенко.
За останні три роки газонафтові компанії інвестували понад 32 млн грн у матеріально-технічне забезпечення підготовки молодих кадрів для галузі. Щоб якісно навчати студентів, науково-педагогічні працівники підвищують кваліфікацію — в університеті окремо працюють над цим напрямом. Так, нещодавно вони отримали сертифікати міжнародного зразка компанії Schlumberger і тепер працюють на програмних комплексах Petrel, ECLIPSE.
Абітурієнти поспілкувалися з викладачами та студентами усіх факультетів на презентаційних стендах. Діти запитували про вступ, навчання та студентське життя в університеті.
— Учні цікавилися, з яких предметів їм потрібно скласти ЗНО. Навчально-науковий інститут нафти і газу має технічний напрям, тому потрібно гарно знати фізику, хімію, а також математику та українську мову, — розповідає кандидат технічних наук доцент кафедри нафтогазової інженерії та технологій, заступник директора навчально-наукового інституту нафти і газу Анатолій Калюжний.
Багато хто з присутніх одинадцятикласників ще не визначився з майбутньою професією. На заході молодим людям допомагали зорієнтуватися у великій кількості спеціальностей та обрати для себе найкращу.
— Ще не знаю, що оберу. Мені сподобався гуманітарний факультет. В університеті дуже цікаво та все сучасно. Тут навчається мій брат і він надзвичайно задоволений, — ділиться учениця 11-В класу школи № 29 Маріта Фесенко.
Біля стенду навчально-наукового інституту нафти й газу зібралися випускники Полтавського коледжу нафти і газу. Студент 4-го курсу Михайло Круков зазначив, що бачить перспективу продовжувати навчання саме в цьому університеті.
— Нафтогазова галузь багатогранна та має різні структурні підрозділи. В Україні працюють приватні та державні компанії, які пропонують надзвичайні можливості для мене як молодого спеціаліста, — зазначає Михайло Круков.
Інший випускник Олександр Убийсобака теж переконаний, що варто працювати саме в нафтогазовій промисловості. Він бачить себе в управлінні нафтогазовою компанією.
— Мені потрібна вища освіта, щоб у майбутньому претендувати на керівну посаду на підприємстві, — говорить хлопець.
Усіх відвідувачів запросили до актової зали, де ректор університету презентував навчальну та наукову діяльність закладу. Володимир Онищенко розповів про традиції вишу.
— Основа якісної освіти — практична підготовка. Наш випускник після закінчення університету може прийти в нафтогазові чи ІТ-компанії та відразу приступати до виконання своїх професійних обов’язків. Працедавцю не потрібно вкладати час у його перенавчання, — додає ректор.
Протягом багатьох років університет співпрацює й із СП «Полтавська газонафтова компанія». За останній рік у ній пройшли практику вісім студентів із коледжу та університету, а також четверо з них отримали пропозиції працевлаштуватися. Загалом у СП ПГНК працюють 62 випускники полтавського вишу.
Завдяки конкурсам, що проводить група компаній Geo Alliance, студенти та викладачі відвідують масштабні галузеві події. Цьогоріч представники Полтавської політехніки відвідали Шосту міжнародну нафтогазову конференцію у місті Київ, де мали змогу долучитися до обговорення проблем і тенденцій розвитку промисловості.
Ілона ГОРБЕНКО