Авторизация

Вісті з Полтави - Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко: «Наші двері завжди відкриті для абітурієнтів»


Вісті з Полтави - Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко: «Наші двері завжди відкриті для абітурієнтів»

7 грудня в Національному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся день знайомства для майбутніх студентів. Випускникам шкіл і коледжів презентували оновлені факультети та напрями підготовки.


Напередодні міністр освіти і науки Анна Новосад затвердила новий статут навчального закладу, який після ребрендингу став багатопрофільним університетом класичного типу. Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко пріоритетними називає інженерно-технічні спеціальності, адже високотехнологічні професії забезпечуватимуть розвиток економіки України.



— За рахунок ефективної співпраці з бізнес-партнерами університет здійснює сучасну практичну підготовку студентів. Завдяки інвестиціям ДТЕК Нафтогаз, ми відкрили лабораторію бурових розчинів. Маємо унікальну лабораторію 3D-візуалізації процесів буріння, яка створена спільно з компаніями «Укргазвидобування» і Schlumberger, — зазначає ректор Володимир Онищенко.




Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розповідає про ребрендинг вишу та можливості для абітурієнтів

За останні три роки газонафтові компанії інвестували понад 32 млн грн у матеріально-технічне забезпечення підготовки молодих кадрів для галузі. Щоб якісно навчати студентів, науково-педагогічні працівники підвищують кваліфікацію — в університеті окремо працюють над цим напрямом. Так, нещодавно вони отримали сертифікати міжнародного зразка компанії Schlumberger і тепер працюють на програмних комплексах Petrel, ECLIPSE.



Абітурієнти поспілкувалися з викладачами та студентами усіх факультетів на презентаційних стендах. Діти запитували про вступ, навчання та студентське життя в університеті.



— Учні цікавилися, з яких предметів їм потрібно скласти ЗНО. Навчально-науковий інститут нафти і газу має технічний напрям, тому потрібно гарно знати фізику, хімію, а також математику та українську мову, — розповідає кандидат технічних наук доцент кафедри нафтогазової інженерії та технологій, заступник директора навчально-наукового інституту нафти і газу Анатолій Калюжний.



Багато хто з присутніх одинадцятикласників ще не визначився з майбутньою професією. На заході молодим людям допомагали зорієнтуватися у великій кількості спеціальностей та обрати для себе найкращу.




Студенти, викладачі, абітурієнти та їхні батьки на Дні знайомства з університетом

— Ще не знаю, що оберу. Мені сподобався гуманітарний факультет. В університеті дуже цікаво та все сучасно. Тут навчається мій брат і він надзвичайно задоволений, — ділиться учениця 11-В класу школи № 29 Маріта Фесенко.



Біля стенду навчально-наукового інституту нафти й газу зібралися випускники Полтавського коледжу нафти і газу. Студент 4-го курсу Михайло Круков зазначив, що бачить перспективу продовжувати навчання саме в цьому університеті.




Один з основних напрямів навчання, який пропонує великі можливості для стажування та майбутнього працевлаштування — нафтогазовидобуток та геологія

— Нафтогазова галузь багатогранна та має різні структурні підрозділи. В Україні працюють приватні та державні компанії, які пропонують надзвичайні можливості для мене як молодого спеціаліста, — зазначає Михайло Круков.



Інший випускник Олександр Убийсобака теж переконаний, що варто працювати саме в нафтогазовій промисловості. Він бачить себе в управлінні нафтогазовою компанією.



— Мені потрібна вища освіта, щоб у майбутньому претендувати на керівну посаду на підприємстві, — говорить хлопець.




На День знайомства прийшло чимало абітурієнтів, які цікавляться газовидобутком — для них підготували окремі стенди

Усіх відвідувачів запросили до актової зали, де ректор університету презентував навчальну та наукову діяльність закладу. Володимир Онищенко розповів про традиції вишу.



— Основа якісної освіти — практична підготовка. Наш випускник після закінчення університету може прийти в нафтогазові чи ІТ-компанії та відразу приступати до виконання своїх професійних обов’язків. Працедавцю не потрібно вкладати час у його перенавчання, — додає ректор.



Протягом багатьох років університет співпрацює й із СП «Полтавська газонафтова компанія». За останній рік у ній пройшли практику вісім студентів із коледжу та університету, а також четверо з них отримали пропозиції працевлаштуватися. Загалом у СП ПГНК працюють 62 випускники полтавського вишу.



Завдяки конкурсам, що проводить група компаній Geo Alliance, студенти та викладачі відвідують масштабні галузеві події. Цьогоріч представники Полтавської політехніки відвідали Шосту міжнародну нафтогазову конференцію у місті Київ, де мали змогу долучитися до обговорення проблем і тенденцій розвитку промисловості.


Ілона ГОРБЕНКО

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка