У 12 номінаціях конкурсу визначено остаточних переможців. Результати подали без врахування «накручених» голосів. Переможці отримають по 5 тисяч гривень з міського бюджету
На засіданні виконкому Полтавської міськради прийняли рішення «Про затвердження списку переможців конкурсу «Молодь року» в 2019 році», який обирали шляхом голосування на сайті «0532.ua». Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Бабенко повідомила, що станом на 10-ту годину відомі імена переможців. Вони отримають по 5 тис. грн з міського бюджету.
Переможці міського конкурсу «Молодь року»:
Молодий митець року — Білокінь Олександр Петрович (учасник телепроекту «Танцюють всі») — 606 голосів
Журналіст року — Бардиш Юлія Олегівна (журналіст телеканалу «Центральний») — 1072 голоси
Волонтер року — Савченко Сергій Петрович (проводить благодійні заходи для дітей) — 769 голосів
Еко-активіст року — Яровий Ілля Дмитрович (головний фахівець «Інституту розвитку міста») — 327 голосів
Громадський діяч — Шабельник Сергій Сергійович (голова Студентської ради Полтави 2017-2019) — 643 голоси
Підприємець року — Данилевська Катерина Ігорівна (декоратор весіль та івентів) — 375 голосів
Спортивне відкриття року — Калінін Олександр Олександрович (двократний чемпіон України з кіокушин карате) — 475 голосів
Ментор року — Волонтерський загін «Єдність» Української медичної стоматологічної академії (мотивація молоді до самовдосконалення) — 370 голосів
Сила духу — Дубровін Антон Федорович (тренер з голболу для спортсменів з вадами зору) — 228 голосів
Особистий приклад — Дмитренко Юрій Олегович (ветеран АТО, доброволець, внаслідок поранення втратив ногу. Брав участь у міжнародних змаганнях) — 429 голосів
Політик року — Ямщиков Вадим Вікторович (депутат Полтавської міськради)— 1014 голосів
Муніципальний працівник року — Бабіч Катерина Леонідівна (заступник директора парку «Перемога») — 518 голосів.
Після оголошення переможців Олена Бабенко зауважила, що адміністрація сайту «0532.ua», де проходило голосування, виявила 900 «накручених» голосів. Тобто, з однієї IP-адреси за певного кандидата надійшло 60 голосів, ще з іншої — 30, і це протягом однієї хвилини. Також було зафіксовані фейкові адреси електронної пошти, які дозволяли віддати голос. За словами Олени Бабенко, накрутки були зафіксовані майже по усім кандидатам. Видалення фейкових голосів зафіксовано на відео.
На думку начальника управління, кандидати не причетні до «накруток», це таку «ведмежу послуги» надали їм друзі та знайомі.
Молодь року — традиційний конкурс, що проводиться з метою відзначення молоді, яка має визначні досягнення та здобутки у культурному, громадському, науковому, промисловому житті Полтави, яка має значний вклад у соціально-економічний, культурний розвиток міста.
Даний конкурс проводиться з 2011 року.
В 2019 році переможців обирала не конкурсна комісія, а громадськість, шляхом інтернет-голосування.
Розуміємо, що конкурс повинен мотивувати молодь до активності та саморозвитку, однак ситуація із «накрутками» продемонструвала, що звичайне шахрайство для молоді не є табуйованим прийомом. Тоді сам конкурс деградує до рівня марнославства та чухання Его кандидатів. У такому випадку 60 тис. грн преміального фонду — досить дорога розкіш для міського бюджету. Тим більше, що мала кількість людей, які віддали свої голоси за кандидатів, не є репрезентативною і робить результати конкурсу суб’єктивними.
Хоча окремі переможці не викликають сумнівів у тому, що вони отримали перемогу цілковито заслужено.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»