29 листопада під час 28-ї позачергової сесії Полтавської обласної ради, депутати зчинили штовханину і ледве не побилися.
О 10:15, щойно подали на голосування звіт голови обласної ради за 2018 рік, до трибуни підійшла депутат Ірина Степаненко.
— Олександр Юрійович, ви знову порушуєте регламент, — звернулась вона до голови облради Біленького і викрутила його мікрофон. — Ви сьогодні скликали сесію, не за один день і тільки о восьмій годині вечора нам надали документацію. І взагалі покажіть нам сертифікат за систему «Рада». По вас відкрито вісім проваджень. За систему «Рада» також відкрите провадження. Ми за сесію, але тільки за регламентом — у понеділок.
У цей момент почалась штовханина, розбороняти депутатів вийшли працівниці поліції групи комунікації.
Деякі аграрії почали вимагати продовження сесії, бо депутати підготували колективне звернення до президента, уряду і парламенту, в якому висловились проти законопроекту Верховної ради з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення. За нього проголосували 45 депутатів із 83.
— З того питання, яке сьогодні збурило суспільство, ми висловили свою позицію, — сказав депутат Володимир Куцовол. — Ми пропонуємо припинити кроки по форсуванню розгляду законопроектів. Відомо, що даний законопроект переноситься у Верховну Раду України на наступному тижні. Там будуть голосувати про правки до нього. Для того, щоб депутати від Полтавщини, які нам на форумі чітко обіцяли, що вони прислухаються до громади і до другого читання всі оті грубі порушення — це допуск іноземців, це концентрація 200 тисяч гектарів — вони в цілому не допустять. Ми відпрацювали в додатку правки і вони будуть направлені кожному з депутатів. З часом ми з кожного спитаємо, чи почули нас. Я вважаю, що до наведення порядку з ринком землі, за ніякі законопроекти не можна голосувати.
Після цього знову продовжились суперечки і депутати не хотіли сідати на місця.
— Однозначно, що на отакі блокування трибун ми не будемо спокійно реагувати і на отаку поведінку групи депутатів на чолі з Ірина Степаненко, — заявив наприкінці Олександр Біленький. — За таке самоуправство на цих людей будуть подані заяви і ми будемо очікувати реакції правоохоронних органів. Вони хотіли дестабілізувати ситуацію і, мабуть, трішки підіграти голові Полтавської обласної державної адміністрації. Звісно, що політично йому не вигідне питання, що було сьогодні прийняте на сесії. Я його розумію. Я йому відповів на його закид, що це була ніби моя ідея. Я відповів, що це було не так, бо абстрагуюсь від таких речей і розумію, що це було політичне питання. За його проханням, ми зібрали керівників фракцій. Він хотів їх переконати в тому, що треба проводити не в сесійному, а в форматі конференції. Якби керівники прийняли це рішення, то ми б перейшли в інший режим. Але і фермери приїжджали, і голови наших фракцій. Вони були достатньо налаштовані проводити цю сесію і моєї історії нема, я просто технічно підписав розпорядження і цю сесію було проведено. Тому повний деструктив, повна маргіналізація і відхід від цивілізованих рішень у бік силового протистояння. Це ні до чого гарного не приведе, але те, що ми відреагуємо — це однозначно.
Після сесії депутатка Ірина Степаненко звернулась до журналістів:
— У цьому залі панує беззаконня. Ми підтримуємо сьогодні нового очільника Полтавської обласної державної адміністрації, який також підтримує питання розкрадання коштів — тупо крали гроші. Біленький на все каже: та ви йдіть до суду. У понеділок по регламенту повинні були скликати сесію, а не сьогодні. Ми не проти розгляду будь-якого питання на сесії, але тільки в законний спосіб. Сьогодні ніхто не бачив з депутатів звернення по землі. Навіть встав депутат Жук і сказав: а за що ми проголосували? Вчора ввечері нам надали звіт Біленького. Він має звітуватися раз на рік. Останній його звіт був у квітні торік. Знову він порушує. Голова ОДА закликав нас не виводити земельне питання в політичну площину. Він закликав не проводити сесію. Не погодилися, бо не треба хитати ситуацію. Завжди Біленький тільки мутив, а не працював. Уже є 8 проваджень по бездіяльності голови обласної ради і не тільки його, а й виконавчого апарату.
Олена ЛУЦЕНКО, «Полтавщина»