Мешканці будинків, які не створили ОСББ, мають самі ремонтувати своє спільне житло. Виняток із правила можуть скласти тільки аварійні ситуації
Ще на депутатських комісіях Полтавської міськради стало зрозуміло, що більшість депутатів підтримають зміни до Програми розвитку ЖКГ, а разом із ними і фактичну відмову від ремонтів житлового фонду.
Після суперечок на сесії Полтавської міськради (рішення розкритикував голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський) вже під час прес-конференції заступник міського голови Олексій Чепурко підтвердив рішення ремонтувати лише будинки, де створено ОСББ.
«Полтавщина» уточнила, чи існують у цього рішення винятки, наприклад, як із ситуацією покрівлі будинку на вул. Гончарова, 2а. Тоді міськрада витратила 1 млн грн на будинок, у якого під вагою снігу обвалився дах.
— Перш за все, мешканцям потрібно уважно читати договір із ЖЕО № 2. Підприємство надає певну кількість послуг. Поточні ремонти системи водопостачання та відведення, теплопостачання, — відповів Олексій Чепурко. — Якщо прописана послуга, то мешканець має вимагати від управляючої компанії усунути недолік. Але полтавці, здебільшого, не знають за що платять, а потім за свої кошти ремонтують. Але коли ми говоримо про ідею необхідності створити ОСББ, то вони не сприймають її. А все дуже просто — якщо є ОСББ, то люди направляють гроші на свої рахунки і контролюють їх. З приводу аварій, то є поодинокі випадки. На щастя, вони поодинокі. Але що роблять власники приватних дахів з такою проблемою? Люди усі однакові. І це несправедливо, коли ми відмовляємо у ремонті власникам приватних садиб. Тим більше вони краще слідкують за своїм майном, чим мешканці багатоповерхівок. А останні шукають причини: то одні пенсіонери живуть, то не має кому цим займатись.
Депутат Юліан Матвійчук уточнив, що є випадки, коли мешканці не є причиною аварії, але потерпають від її наслідків. Наприклад, він навів приклад своїх виборців на вул. Героїв Сталінграду, які страждали від поривів на мережі водоканалу. Можливо, мешканці можуть розраховувати на компенсації з міського бюджету?
— Компенсацій не буде, — радикально відповів Олексій Чепурко. — Ви — власник житла, є договір із водоканалом. Якщо водоканал неякісно, невчасно або взагалі не виконує послугу, то потрібно подавати до суду, і водоканал програє. Поки копійкою не заставлять їх відповідати, то так і буде.
Олексій Чепурко нагадав, що наступного тижня, на засіданні профільної депутатської комісії презентують програму підтримки ОСББ за формулою співфінансування 70/30 (де 70% — це видатки з міського бюджету).
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»