Полтавська міськрада може виділити 30 мільйонів на ремонт житлового фонду ОСББ. Об’єднання співвласників отримають ці кошти на умовах співфінансування у пропорції 70/30
На засіданні бюджетної депутатської комісії розглянули проект рішення про внесення змін до Програми розвитку ЖКГ Полтави на 2019 рік. Заступник міського голови Олексій Чепурко, як і на попередніх комісіях, повідомив, що видатки на ремонт житлового фонду скорочуються, натомість збільшують асигнування на ремонт доріг та тротуарів. Такою політика змін до Програми була і на минулій сесії міськради.
Олексій Чепурко пояснив, що планує на початку грудня презентувати депутатам та громадськості програму підтримки ОСББ з орієнтовним бюджетом 30 млн грн:
— Програма передбачає, що фінансування із міського бюджету на ремонти житла буде надходити тільки ОСББ. Якщо в інших містах це відбувається на умовах співфінансування в пропорції 60/40, то ми хочемо 70% фінансування з міського бюджету, 30% — за рахунок ОСББ. Буде підписано тристоронній договір: між управлінням ЖКГ, ОСББ та підрядною організацією. ЖБК мають юридично перетворитися на ОСББ, місто профінансує їм юридичні витрати. Якщо не помиляюсь, у Полтаві створено 500 ОСББ. Маємо надію, що для інших мешканців будинків це стане стимулом для того, щоб створити ОСББ.
Нагадаємо, Олексій Чепурко ще у 2017 році говорив, що місто ремонтуватиме лише ті будинки, де створено ОСББ. Однак з тих пір кошти на не ОСББ-шні будинки все-таки виділялись.
Щодо кількості ОСББ в Полтаві, то за даними сайту міського управління ЖКГ, їх у Полтаві 247. Останнє оновлення цієї інформації — 2018 рік. Тут є 2 пояснення: у 2019 році у Полтаві не створено жодного ОСББ або управління ЖКГ розміщує на своєму сайті неактуальну інформацію.
Якщо узагальнити тему, то нагадаємо, що до 1 травня 2020 року жителі багатоповерхівок мають обрати модель договірних відносин з виконавцями житлово-комунальних послуг. Таку норму передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Закон містить норму, що у разі, якщо мешканці самі не можуть обрати управителя будинку, за підсумками загальних зборів вони складають протокол, в якому інформують про це орган місцевого самоврядування та просять його провести конкурс і визначити такого управителя.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»