Агрокомпанія «Полтавазернопродукт» організувала курси Scratch-програмування для школярів і заняття із комп’ютерної грамотності для дорослих. Навчання відбувається на базі школи в селі Крива Руда Семенівського району.
Учні Криворудської школи відвідали свої перші заняття з курсу Scratch-програмування. У групі десять третьокласників. Їх навчає вчителька фізики та інформатики Яна Кобець.
— На заняттях оголошую, яку програму будемо створювати, а потім по кроках допомагаю кожному. Обираємо візуальні об’єкти, пишемо скрипти, задаємо координати, — ділиться пані Яна.
Спочатку діти програмують анімації. Пізніше створюватимуть мультики та прості ігри. У програмі «Scratch» можна обирати різних персонажів, задавати їм команди. У процесі гри герої рухаються та говорять. Діти в захваті від занять.
— Я навчився керувати котиком. Його звуть Скретч. Він перевертається, бігає, грає в ігри, — розповідає школяр Єгор Паталах.
— Мені подобається керувати рибкою. Вона плаває в океані та вміє розмовляти. Я в мікрофон говорю, а вона повторює, — каже третьокласниця Сніжана Чорнобель.
За словами вчительки, вивчення програми «Scratch» у майбутньому допоможе малечі перейти до складніших мов програмування — Lazarus, Pascal, C++.
Курси для дітей і дорослих проводять вже третій рік поспіль. Для цього «Астарта-Київ» закупила в школу ноутбуки та організувала навчання для викладачів.
Нині на випускників чекає новий етап навчання — курси з робототехніки. Діти вже взяли участь у Scratch-хакатоні в Києві, де й ознайомилися з основами робототехніки та захотіли опановувати ще й її. Тому представники агропромхолдингу придбали два комплекти mBot-тів для створення і програмування роботів.
— На заняттях діти не просто граються, а розвивають логічне мислення, дізнаються нову інформацію про навколишній світ. Із попередніми групами ми готували програми на екологічну та аграрну тематику. Зокрема, розраховували необхідну кількість добрив та ймовірний обсяг урожаю для поля, — говорить учителька.
Зараз школярі готуються до конкурсу «Агро очима дітей». Для нього разом із наставницею розроблятимуть анімацію, мультфільм або гру.
— «Астарта-Київ» постійно підтримує школу. Окрім купівлі роботів і ноутбуків для курсів, подарували принтер, допомагають із ремонтом, а також забезпечують транспортом, якщо у дітей запланована поїздка на змагання, — розповідає пані Яна.
Дорослі замість програмування вивчають ІТ-технології базового рівня. Люди старшого віку теж відвідують заняття із задоволенням, зауважує Яна Кобець. Особливо ті, кому це потрібно для роботи: медики, працівники школи та дитсадка. Здебільшого їх навчають користуватися інтернетом, соціальними мережами, замовляти товари в магазинах, створювати текстові документи.
Довідка: компанія «Полтавазернопродукт» — один з провідних виробничих підрозділів агрохолдингу «Астарта-Київ». Займається вирощуванням зернових культур, цукрового буряка та виробництвом молока. Працює на територіях Глобинського та Семенівського районів Полтавської області.
ГО «Полтавщина Аграрна»