19 листопада в Полтавському краєзнавчому музеї пройшов «Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток». Говорили про розвиток галузі в області, співпрацю ОТГ і газовидобувників, а ще якісну підготовку майбутніх кадрів.
Серед учасників — представники державної влади та органів місцевого самоврядування, експерти, громадськість і газовидобувники, які працюють в області: АТ «Укргазвидобування», ДТЕК Нафтогаз, Smart Energy, Geo Alliance group, Burisma Group та Полтавська газонафтова компанія.
Полтавщина — один з основних газовидобувних регіонів України. Голова Держгеонадр Роман Опімах називає її «українською Техащиною».
— Переконаний, що збільшення видобутку українського газу, зокрема на Полтавщині, дозволить країні досягти енергетичної незалежності, — говорить очільник Державної служби геології та надр України.
Готує профільних фахівців для провідних газовидобувних компаній країни Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Цей заклад вищої освіти має чималий досвід соціального партнерства з бізнесом.
— Такі підприємства, як ДТЕК Нафтогаз, АТ «Укргазвидобування» розуміють, що їм необхідні кваліфіковані спеціалісти. Тому допомагають нам у створенні сучасної лабораторної бази. Це сприяє якісній підготовці майбутніх фахівців, — розповідає ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко.
ДТЕК Нафтогаз, АТ «Укргазвидобування», «Schlumberger» постійно долучаються до покращення матеріально-технічної бази університету. Зокрема, компанія «Siemens» відкрила у закладі сучасну лабораторію з диджиталізації, де навчаються студенти. АТ «Укргазвидобування» минулого року долучилося до відкриття унікальної лабораторії 3D-моделювання та візуалізації видобувних процесів. Компанії переконані, що це своєрідна інвестиція в знання майбутніх спеціалістів.
— Спілкуємося з газовидобувними компаніями, показуємо можливості сучасних університетів, адже ми готуємо кваліфікованих фахівців, які будуть забезпечувати енергетичну незалежність нашої держави, — зазначив Володимир Онищенко.
Форум соціального партнерства — гарна можливість зрозуміти освітянам, хто потрібен бізнесу та домовитися про взаємовигідну співпрацю, бо освіта потребує модернізації та підлаштування до сучасних потреб галузі.
Рена ДАРСАНІЯ