Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтави просять ще мінімум 7 мільйонів на ремонт траси Київ — Харків в межах міста


Вісті з Полтави - У Полтави просять ще мінімум 7 мільйонів на ремонт траси Київ — Харків в межах міста

Траса М-03 в межах Полтави | Кадр з відео Poltavske.TV

Депутати міськради дали дозвіл на те, щоб бюджетно-фінансове управління розглянуло можливість виділити обласному бюджету ще мінімум 7 мільйонів, щоб завершити ремонт на окремих ділянках траси на вулицях Київське та Харківське шосе


На засіданні депутатської бюджетної комісії розглянули лист від 21 серпня 2019 року від тоді ще в.о. голови Полтавської ОДА Олега Пругла до секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти.



У листі йдеться про те, що підрядник ТОВ «Ростдорстрой» станом на 5 серпня уклав дорожній одяг без верхнього шару протяжністю 777 погонних метрів на ділянці 340+184 км та 340+961 км, на решті ділянки демонтував старе покриття та основи (вул. Харківське шосе), а також уклав дорожній одяг протяжністю 725 погонних метрів на ділянці 338+436 км — 339+161 км (вул. Київське шосе). На вказаних ділянках планується монтаж освітлення, бар’єрних огороджень та нанесення дорожньої розмітки.



На даний час, говориться у листі, ТОВ «Ростдорстрой» виконав ремонтних робіт на загальну суму 64 млн грн. Одразу зазначимо, що відповідно до останньої інформації з порталу публічних фінансів Є-data, наразі ДП «Агентство місцевих доріг» перерахувало «Ростдорстрою» 51,1 млн грн.



«Разом із тим Полтавська міськрада не виконала взяті на себе зобов’язання, тому повинна невідкладно перерахувати до обласного бюджету 110 млн грн. Зупинка у фінансуванні може призвести до зриву спільного проекту». Завершуємо цитувати.



Керівник Агентства Олексій Басан окремо для «Полтавщини» уточнив, що замовник погоджується, щоб міська рада виділила хоча б 4,7 млн на верхній шар та 2,2 млн на розмітку. Якщо дозволятиме погода, підрядник міг би завершити ремонт до кінця 2019 року. Якщо депутати погодять на більшу суму (приблизно до 10 млн грн), то підрядник облаштує на цих ділянках відбійники та освітлення.



Решту необхідного фінансування міська рада має виділити вже у 2020 році, адже обласна влада свою частку зобов’язань виконала.



Депутати Полтавської міськради, члени бюджетної комісії, після нетривалого обговорення рекомендували, щоб можливість виділення коштів розглянуло бюджетно-фінансове управління міськвиконкому. Щодо самої потреби виділити кошти області — ніхто із присутніх депутатів не заперечував.



Нагадаємо, що ДП «Агентство місцевих доріг» у 2018 році оголосило тендер на ремонт дороги загальнодержавного значення Київ — Харків — Довжанський на ділянці км 336+873 та км 340+961 на вул. Київське та Харківське шосе в межах Полтави. Спочатку вартість ремонту склала 142 млн грн. Місто та область домовилися профінансувати роботи порівно — по 70 млн грн з кожного бюджету. Роботи розпочались у листопаді 2018 року.



Однак через стічні води аварійного колектору, які виявили у квітні, замовнику довелося зміцнити дорогу, тому попередньо проект подорожчав до 220 млн грн.




Витяг з листа до Полтавської міської ради від 21 серпня 2019 року

Як пояснили дорожники, на ремонт траси область уже виділила свою частину у 70 млн грн в рамках початкового кошторису. Місто ж перерахувало лише 10 млн грн. Хоча ще у жовтні 2018 року місто обіцяло виділити 25 млн грн. А враховуючи новий кошторис, місту взагалі потрібно «докинути» ще 100 млн грн.



Нагадаємо, що у субпідрядника «Ростдорстроя» — ТОВ «Полтавабудцентр» — у 2019 році виникли проблеми. Спочатку у них згоріла техніка, яка використовувалась для ремонту траси. А згодом СБУ затримала власника «Полтавабудцентру» Араіка Амірханяна. Його підозрюють у фінансуванні повалення конституційного ладу України, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон та заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах.



Чому місто так неохоче реагувало на прохання колег з області?



Офіційно про це мало хто говорить, однак і без цього зрозуміло, що ремонт доріг для міської влади несе і політичну складову. Тому набагато цікавіше ініціювати ремонти там, де проживають виборці депутатів. Також зрозуміло, що не кожен полтавець часто користується трасою Київ — Харків, а багато хто взагалі не знає, що ця дорога є комунальною власністю Полтави. Звідсіля і пріоритети міської влади.



У свою чергу не досить зрозуміло, як замовник у 2018 році не побачив замокання ґрунту із аварійного колектора, який є проблемним вже багато років. Все це суттєво вплинуло на вартість спільного проекту, тому можливий внутрішній протест міських керівників платити за чужі прорахунки можна зрозуміти.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка