Голова Полтавської ОДА допитав керівників Департаментів екології, сільського господарства та охороні здоров’я стосовно проблем в області
Сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА керівники департаментів та державних підприємств доповідали перед новим головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим. В кінці засідання Синєгубов звернувся до деяких керівників департаментів і попросив розповісти про проблеми в області, які торкаються їхньої сфери відповідальності.
Керівник Департаменту Максим Брикульський озвучив наступні проблеми:
— Можете щось сказати щодо чистки русел рік? — запитав Олег Синєгубов.
— Діє програма Дніпро-2021. Два роки тому змінилося законодавство. Щоби прочистити річку, треба пройти процедуру. Вона вартісна, крім того треба провести експертизу комплексну. Тільки після цього приступимо до очищення річок. В цьому році обласною радою було запропоновано для очищення чотири річки. Зараз на одній річці працює технічний нагляд, дізнаємося інформацію, — розповів Максим Брикульський.
— Дякую, зрозуміло. Не про це я вас питав. До законодавства питань немає. Стосовно іншого будемо з вами окремо спілкуватися, — резюмував голова ОДА.
Керівник департаменту Сергій Фролов озвучив такі проблеми в сільському господарстві:
— Чи володієте ви інформацією скільки у нас проблемних, неоформлених паїв? — запитав Олег Синєгубов.
— Протягом останніх двох років ми із Держгеокадастром проводили моніторинг с/г земель. У нас є інформація про використання земель без належного оформлення — на понад 22 тисячі гектарів. Частина питань передані у правоохоронні органи, — відповів Сергій Фролов.
— Ви про які землі говорити — землі запасу чи пайові землі? — запитав Олег Синєгубов.
— Ні, по пайових землях питання зовсім інші. На рік у нас по десь по 200 звернень щодо неналежного оформлення земель, — відповів Фролов.
— Є у вас інформація скільки незаконно засівається землі на Полтавщини? — знову запитав голова ОДА.
— Можу говорити тільки за ці 22 тисячі гектарів земель запасу без оформлення документів, — відповів директор агродепартаменту.
— Що можете сказати стосовно використання с/г підприємствами фальсифікату своєї хімії? — спитав Синєгубов.
— Моніторингу такого не проводили, тому що це не наші повноваження. Виникають питання щодо доступу до цих підприємств. Щоби зайти на це підприємство, треба погодження Кабінету міністрів або рішення правоохоронних органів, — відповів Фролов.
— Одне питання до вас. Ваше відношення до підприємства «Полтавафарм»? — звернувся губернатор до керівника Департаменту Віктора Лисака.
— Нормальне підприємство, комерційне, воно заробляє гроші, — відповів той.
— Вами були виявлені факти стосовно корупційної діяльності на цьому підприємстві? — спитав голова ОДА.
— У фінансову сферу підприємства я не можу вмішуватися. Був проведений аудит, все погоджено, — відповів Лисак.
Олег Синєгубов сьогодні анонсував свою нараду із силовиками, на яку запросив директора ДП «Агентство місцевих доріг» Олексія Басана. Він додав, що до Басана на нараді будуть запитання.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»