Наразі робоча група опрацьовує список вулиць, на яких можна облаштувати велосмуги. Подані проекти має ухвалити патрульна поліція, а потім профільні депутатські комісії
Відбулося перше засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Полтаві. Новий член робочої групи Євген Асауленко на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що наразі готується список доріг, на яких можна облаштувати велосмуги.
— На першій зустрічі робочої групи у новому складі нам (велосипедистам) було дано завдання підготувати список вулиць, на яких можна облаштувати велосмуги. Не велодоріжки (відокремлені від проїжджої частини), а саме велосмуги, які будуть облаштовані за допомогою розмітки і знаків. Чому саме велосмуги, думаю, розумієте. В результаті тригодинної дискусії ми обрали кілька вулиць (та прилеглі вулиці на перспективу). Вимоги: наявність велотрафіку, адекватне перепланування вулиці (відносно паркувальних місць), не «шалені» вулиці (типу Європейської) та достатня ширина проїжджої частини (наприклад, Кагамлика не підходить). У вівторок, на другу зустріч, мають прийти представники поліції, щоб розглянути наші ідеї.
У розмові з «Полтавщиною» Євген Асауленко пояснив, що будівництво велодоріжки, яка відділена і від автодороги, і від тротуару — дороге задоволення, тому почати вирішили поки із велосмуг. На існуючий автодорозі її ширина не повинна перевищувати 1,5 м. Робоча група поки опрацювала напрямки Центру, «Кільце», мікрорайон Алмазний та околиці.
Також він пояснив велоспільноті, що реалізація веломережі — це довготривалий процес, на який підуть роки. Навіть у містах, де подібні проекти давно стартували, велосипедист може певну дистанцію їхати велодоріжкою, а потім знову користуватись загальною автодорогою. Однак старт у Полтаві дасть можливість з роками своєрідно «закільцювати» веломережу.
Тому, Євген Асауленко має надію, що у 2020 році Полтава отримає перші «робочі» велосмуги. Адже офіційно перша велосмуга на вул. Яківчанській в реальності не працює.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»