Авторизация

Вісті з Полтави - Газовидобувники висловили готовність забезпечити енергонезалежність України


Вісті з Полтави - Газовидобувники висловили готовність забезпечити енергонезалежність України


Працівники галузі очікують нову стратегію видобутку вітчизняного газу.


Новий уряд анонсував оновлення стратегії видобутку вітчизняного блакитного палива. Кажуть: українські надра — джерело енергетичної незалежності країни, потрібно тільки помірно їх використовувати.



Українські фахівці видобувають 21 млрд. кубометрів газу на рік. За підсумками 2018 року Україна здобула вдвічі більше власного пального, ніж купила за кордоном. Газовидобувники кажуть: нарощують власні обсяги стабільно, але недостатньо швидко.



— У минулому році в Україні заклали близько 150 нових газових свердловин. Ми очікуємо, що цьогоріч цей показник буде на тому ж рівні. До кінця року видобуток українського газу імовірно збільшиться на 2-4%. Це не те, на що може розраховувати галузь, — говорить виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Роман Опімах.



Газ є, але щоб його добувати більше, кажуть в Асоціації газовидобувних компаній, слід міняти технічні регламенти, підзаконні акти і реформувати Державну службу геології і надр.



Новопризначений міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України вже на своїй першій прес-конференції заявив, що уряд ось-ось представить нову програму дій.



— Енергетична стратегія точно буде переглянута. Видобуток власного газу — це пріоритет, ми не використовуємо потенціал. У нас десь 1-2% добувається від запасів газу, тоді як загальносвітовий тренд — 4-5%, — говорить міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.




Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель

Український газ залягає на глибині від трьох кілометрів. Але найбільш перспективні поклади — глибше 5-6 кілометрів. Для видобутку з таких глибин необхідне сучасне дороге обладнання. Вітчизняним компаніям, щоб видобувати газ і наближати Україну до енергонезалежності, доводиться вкладати багато грошей на впровадження нових технологій.



— За п’ять років ДТЕК Нафтогаз інвестував в український газовидобуток більше десяти мільярдів гривень, що є безумовно вагомим внеском в розвиток газовидобувної галузі. Системні інвестиції дозволяють нам впевнено реалізовувати нові масштабні проекти буріння свердловин. І навіть сьогодні, в умовах зниження ціни газу, ми не скорочуємо інвестиції в глибоке буріння, розуміючи, що кожна нова свердловина — це черговий крок до збільшення газовидобутку в Україні та досягнення енергетичної незалежності, — заявив генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.




Ігор Щуров

Цими вихідними газовидобувники відзначали професійне свято — день працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. За підтримкою галузі профільне міністерство збирається звертатися і до парламенту — з новими проектами законів, щоб реформи далі активно покращували галузь, яка безпосередньо впливає на економіку країни.



Як повідомлялося, Україна планує нарощувати видобуток газу всередині країни, щоб повністю відмовитися від імпорту блакитного палива вже в найближчі роки. За словами попереднього глави уряду Володимира Гройсмана, країна цілком здатна перейти на повне забезпечення потреб у блакитному паливі, але залишилося «знайти» ще близько 11 млрд кубометрів газу власного видобутку на рік.



Нагадаємо, свердловину, про яку говорилося вище, пробурили зовсім недавно. Її глибина — шість кілометрів, яка дозволить видобувати більше українського газу.


Лілія УДОДЕНКО

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?