У Кременчуці самовисуванець та чинний нардеп Юрій Шаповалов переміг мажоритарника Фелікса Уріна від «Слуги народу»
ЦВК опрацювала 100% протоколів по дільницях у 146-му мажоритарному окрузі, який охоплює більшу частину Кременчука. На ньому більшість голосів отримав нардеп Верховної Ради останнього скликання Юрій Шаповалов. Відповідні дані опублікував Центрвиборчком.
Юрій Шаповалов, як самовисуванець, на 3,82% обійшов найближчого конкурента — кандидата від «Слуги народу» Фелікса Уріна. За останнього проголосувало на 2706 людей менше, ніж за чинного нардепа.
Одномандатний виборчий округ № 146 охоплює частину Автозаводського району Кременчука (виборчі дільниці № 531040 — 531085, 531099, 531100) та Крюківський район Кременчука. Він був найпопулярнішим серед потенційних нардепів на Полтавщині. На цих виборах по ньому балотувався 31 кандидат.
Окрім того, на цьому окрузі було найбільше у Полтавській області кандидатів, які імітували причетність до пропрезидентської партії. Тетяна Алексієнко, Віталій Дедюрін та Кирило Кузьмін зареєструвалися як безпартійні самовисуванці, які керують підприємствами із політичною назвою «Слуга народу».
ПП «Слуга-народа», ПП «Слуга народа» та ПП «Слуга народа!» були зареєстровані в один день — 6 червня 2019 року. Видання «Кременчуцька газета» пов’язувала Алексієнко, Дедюріна та Кузьміна із Шаповаловим. Нібито перша товаришує із дружиною нардепа, а другий очолює комунальний «Міський сад», і нібито близький до мера Кременчука Малецького, який, у свою чергу, близький до Шаповалова тощо.
Якщо це дійсно був навмисний хід, то він спрацював. Тетяна Алексієнко, Віталій Дедюрін та Кирило Кузьмін разом забрали на себе майже ті самі 4%, яких не вистачило Феліксу Уріну, принаймні, до зрівняння голосів із Юрієм Шаповаловим.
Нагадаємо, Юрій Шаповалов прийшов до Верховної Ради України у 2012 році вперше. Балотувався як самовисуванець, однак після обрання приєднався до фракції «Партії регіонів». У лютому 2014-го він вийшов з фракції, а в жовтні 2014-го був переобраний до Верховної Ради 8-го скликання, куди також балотувався як самовисуванець. Пізніше увійшов до депутатської групи «Партія «Відродження», створеної на рештках «Партії регіонів», що розвалилася після Революції Гідності.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»