Цьогоріч серед кандидатів у народні депутати у 145 окрузі є і фейк — Олег Петровець. Поліція області відкрила кримінальне провадження, йде досудове розслідування. Натомість він продовжує брати участь у виборчій гонці, намагаючись обдурити виборців.
Фейкові кандидати — розповсюджена практика в нашій країні в мажоритарних округах. У відділі адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА таких кандидатів називають технічними. Кажуть, що їх ціль — не виграти, а відтягнути голоси.
— Це робиться для того, щоб виборці сплутали основних кандидатів з фейковими та проголосували за них. Розраховано на неуважних виборців або ж на тих, хто мало знає про свого кандидата, — розповіла головний спеціаліст відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА Олена Котенко.
У технічного кандидата може бути таке ж прізвище, як і в основного. Або фейки можуть видавати себе за представників партій, відношення до яких вони насправді не мають. Приклад — Олег Петровець, який 25 червня зареєструвався кандидатом в нардепи в 145 окрузі, як член партії «Слуга народу».
Неправомірність дій фейкового кандидата підтвердив суд — інформація про членство Петровця в партії Президента з сайту ЦВК пропала, проте він продовжує брати участь у виборах. Зняти кандидатів з виборчих перегонів може лише центральна виборча комісія.
Люди обурені появою на 145 окрузі кандидата-фейка. Олег Петровець — киянин і діючий депутат тамтешньої міської ради. Тому ні населених пунктів Полтавського та Котелевського районів, ні вулиць Київського району Полтави він не знає.
Обирався до Київської міськради він від БПП та довгий час поливав Володимира Зеленського брудом на ефірах. Люди впевнені, що спроба кандидата-фейка видавати себе за члена партії «Слуга Народу» — це намагання їх надурити і скористатися великим рівнем підтримки Володимира Зеленського.
Днями у Петровця виник конфлікт з мешканцями Великого Тростянця, але на жодне їх питання він відповісти не зміг. І такі ситуації виникають кожного дня, на кожній його зустрічі.
Проти Петровця та ще п’ятьох кандидатів-самозванців відкрите кримінальне провадження. Всі шестеро осіб незаконно використовують бренди політичних партій.
— Остаточне рішення по прийматиме суд. Якщо фейкових кандидатів визнають винними, вони понесуть відповідальність згідно з законодавством, — розповів начальник відділу комунікації ГУНП в Полтавській області Юрій Сулаєв.
Олена Котенко переконана: хто хоче зробити свідомий вибір, попередньо прочитає біографію і в день виборів не сплутає.
— Будьте дуже уважні. Якщо ви знаєте тільки прізвище кандидата, не полінуйтеся дізнатися його ім’я, по-батькові, рік народження тощо. Вся інформація про кандидатів є на сайті Центральної виборчої комісії. Це потрібно для того, щоб ви не розгубилися, якщо в бюлетені будуть кандидати-тески, — наголосила Олена Котенко.
Якщо ви зібралися голосувати просто за представника партії, зверніть увагу на суб’єкт висування. В справжніх кандидатів суб’єкт висування — партія, і вони не обов’язково повинні бути членами партії.
Так, Андрій Боблях — справжній і єдиний кандидат від партії «Слуга народу» в 145 виборчому окрузі.
Прес-служба Андрія Бобляха