Депутати Полтавської міськради сьомого скликання зібралися на засідання двадцять четвертої сесії, щоби розглянути близько 40 питань
26 червня о 10:00 депутати Полтавської міської ради сьомого скликання зібрались на засідання двадцять четвертої сесії. Попередня двадцять третя сесія проводилася у два засідання, хоча виносилося лише одне питання. Причина була у тому, що депутати планували наново відсторонити Олександра Мамая після його можливого поновлення через суд.
Сьогодні міськрада планувала розглянути близько 60 питань. Однак під час останньої — бюджетної — комісії депутати зняли усі питання, що стосувалися розподілення бюджету. Таких було 20.
До того ж, як і попередня сесія, це засідання проводиться в один день із розглядом у Касаційному адмінсуді скарги екс-мера на рішення щодо його звільнення та вимогу поновлення його на посаді.
09:55 — До зали засідань почали запускати лише через один вхід і лише з дозволу охоронця. Той відмикає двері власним ключем і запускає по 1 людині.
10:10 — На сесію зареєструвалося 33 депутати. Оголосили відкриття.
10:15 — Надали час для виступів громадськості. Володимир Арабаджі висловив невдоволення рішенням щодо подовження оренди тимчасовим спорудам, де продають алкогольні напої.
10:18 — Анастасія Шестакова поскаржилася на стан двору будинку на вул. Зіньківській, 36. За її словами, там жахливий дитячий майданчик і біля будинку «лише стовпи та дроти». «А ви там живете. Ні собі, ні людям» — додала полтавка.
10:20 — Ірина Пальоха попросила розв’язати проблему покрівлі будинку на вул. Івана Мазепи, 23, яка в аварійному стані. Таке ж питання підняла і Тамара Коваленко мешканка будинку на вул. Київське шосе, 52. За її словами, вода тече до першого поверху: «Отримуємо тільки відписки, ждіть фінансування».
10:24 — Виступила також Таїсія Бочарова — матір загиблого директора табору «Супутник» Олексія Бочарова. Вона розповіла, що табір дістався її сину у вкрай поганому стані. Розповіла, що онук вже завтра йтиме на випускний без батька. Під час розтину тіла лікарі спитали, «чи відпочивала ця людина?». Жінка просила депутатів під час перевірки комісії звернути увагу на людські фактори. Після її виступу, за пропозицією Андрія Матковського, пам’ять Олексія Бочарова вшанували хвилиною мовчання. Олександр Шамота попросив депутатів якнайшвидше зібрати засідання комісії.
10:35 — Мешканка будинку на вул. Гожулівській, 6, Наталія Калініченко поскаржилася на начальника управління ЖКГ Сергія Сінельніка. За її словами він та його підлеглі ігнорують звернення мешканців будинку щодо необхідності ремонту.
10:37 — Депутат Київської райради Полтави Андрій Усачов поскаржився на голову містобудівної комісії Дмитра Сенчаковича, який нібито не реагує на звернення щодо проблем району: ремонтів, переходів, навісів тощо. Сенчакович відповів, що Усачов популіст, пише однотипні звернення, які збігаються із проханнями людей і розглядаються, і зриває комісії.
10:40 — Олексій Сімакін розповів щодо проблем свого будинку на вул. Пролетарській, 11. За його словами, сусід закрив проїзд до його будинку власними воротами. Просив долучитися до вирішення питання міськраду, яка до того два роки ігнорувала і не підтримала його судовий позов. Олександр Шамота запросив його зустрітися із профільним заступником міського голови Іваном Сватенком.
10:47 — Олександра Супряженко вчергове виступила з протестом щодо забудови території колишніх артскладів. Вона попросила депутатів не вживати до цієї території визначення «артсклади», а називати її «Пушкарівський яр». Заявила про необхідність встановлення там Меморіалу і навела слова Посла Ізраїлю в Україні та Головного раввіна в Україні, які закликали міських депутатів не робити наругу. У відповідь Олександр Шамота заявив, що питання земельного аукціону не містить території артскладів — лише проспект Вавілова. За його словами, депутати вирішили спочатку дослідити територію, щоб з’ясувати, де не можна будувати.
11:00 — Після виступів громадськості обрали лічильну комісію. Одразу після цього Олександр Шамота оголосив перерву до 12-ї години. Очевидно, це пов'язано із тим, що засідання Касаційного адмінсуду по справі Олександра Мамая у Києві розпочинається об 11-й.
12:05 — Стало відомо, що Касаційний адмінсуд відмовився поновлювати Олександра Мамая на посаді міського голови. Власні джерела «Полтавщини» з цього приводу зазначили, що програш Мамая підсилить «руйнівні тенденції в коаліції». На їхню думку, «БПП «Солідарність» заблокувала розподіл коштів для «виховання» «Рідного міста» і фактично коаліції вже немає.
12:15 — Після перерви слова для виступу попросив Олег Бєлоножко від «Батьківщини». Він заявив, що коаліції у міськраді більше немає: господарські питання не розглядаються, рада заполітизувалася, секретар міськради порушує регламент, коли оголошує перерву без голосування. «Якщо ви не знаходите взаєморозуміння, то залучайте ту політичну силу, яка готова взяти на себе відповідальність», — додав депутат, згадуючи знеструмлення водозабору, через яке мешканці п’яти мікрорайонів на півдоби залишилися без води.
12:20 — Далі до трибуни вийшов депутат Полтавської облради Ігор Горжій. Він заявив, що подав звернення на ім'я голови облради про розгляд питання щодо передачі Полтаві водоканалу та теплоенерго. Також він попросив вирішити проблему із опаленням 109-го мікрорайону (Інститут зв'язку) і сказав про можливе співфінансування з областю. На це Олександр Шамота відповів, що рішення про передачу цих підприємств прийнято й обласні депутати повинні його підтримати.
12:23 — Далі виступив Дмитро Сенчакович, який спробував пояснити, що заява про відсутність суперечливих ділянок Пушкарівського яру у рішенні стосовно забудови. За його словами, до сесії зміни до проектів рішень неможливі, вони голосуються окремо вже на сесії.
12:27 — Олег Бєлоножко заявив, що в 10 питанні «Про затвердження проектів розподілу територій, визначення меж або впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань у м.Полтава» є детальний план території вул. Київське шосе, Зеленої, Лобачевського. Після будівництва BMW-центру місцевих мешканців підтоплює, їм заважає шум агрегатів. Рада ж нібито підтримує інтереси приватного інвестора, а не місцевих мешканців. Він запропонував вилучити додаток 1. В іншому разі депутат заявив, що «Батьківщина» не голосуватиме за це питання.
На це Олександр Шамота відповів, що міськрада не може відмовитись від питання в цілому, адже у 2 додатку є питання по довгобуду на бульв. Боровиковського, 11.
12:29 — Далі ще близько 5 хвилин депутати продовжували сперечатися щодо норм регламенту і правильності внесення змін до рішень і додатків.
12:38 — Депутати виключили з порядку денного питання:
12:39 — Депутат Володимир Корчака запропонував також зняти питання № 14 «Про затвердження Програми «Організація та проведення суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на 2019-2020 роки», № 15 «Про затвердження в новій редакції міської цільової Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки та затвердження порядку проведення міського конкурсу» та № 57 «Про внесення змін до рішень сесій Полтавської міської ради та затвердження положень». Його не підтримали.
12:40 — Питання № 15 виклали у новій редакції. Тепер воно звучить як «Про затвердження в новій редакції міської цільової Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки», тобто не містить у назві конкурсу.
12:43 — До порядку денного намагалися включити 5 додаткових питань, але їх не підтримали:
12:44 — Депутат Володимир Корчака запропонував також включити ще 2 питання, які стосувалися підвищення зарплат медикам, а також створення «Молодіжного центру ініціатив».
12:46 — Олег Бєлоножко взявся писати пропозицію щодо зняття питання № 10 «Про розроблення детальних планів територій», яке, зокрема, дотичне до забудови території артскладів. У результаті пропозицію не підтримали і фракція «Батьківщини» залишила залу засідань.
12:50 — Андрій Матковський вийшов до трибуни і заявив, що йому соромно: «Відбувається не сесія, а бедлам. Сесія не підготовлена. На мою думку, секретар не відповідає посаді. Наша фракція виходить із більшості. Ми пропонуємо провести ротацію секретаря міськради і кожного місяця призначати нового».
13:00 — Після десятка хвилин обговорень і взаємних звинувачень Олександр Шамота, без додаткового голосування, але з порад голів фракцій, оголосив закриття сесії. Жодного рішення депутати так і не прийняли і планують наступну сесію провести після парламентських виборів.
Дарина СИНИЦЬКА, Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»