За день до завершення висування кандидатів шляхом самовисування, яке триватиме до 20 червня, підіб’ємо проміжні підсумки щодо зареєстрованих кандидатів, по 144-му одномандатному виборчому округу (Жовтневий та Подільський райони Полтави)
Сайт ЦВК України 19 червня доповнився новими прізвищами по полтавському, 144 виборчому округу і наразі складається із 5 прізвищ, які подамо в алфавітному порядку:
Сергій Каплін, Олександр Мамай та Сергій Чередніченко не потребують особливих представлень, тому що давно займаються політикою. Каплін двічі обирався нардепом до парламенту саме від 144 округу, Мамай також двічі обирався міським головою Полтави, Чередніченко був обраний депутатом в чинну Полтавську міську раду, хоча згодом і відмовився від мандату, який він отримав по списку «БПП «Солідарність». Каплін є чинним нардепом та очолює партію СДП, Мамай після свого відсторонення очолив обласну організацію «Опозиційної платформи — За життя», а Чередніченко нещодавно очолив СПУ.
Про решту — відомо менше. Володимир Стасенко у якості самовисуванця двічі балотувався до Верховної Ради: у 1999-му та у 2002 роках, але невдало. Також він балотувався до Полтавської облради у 2015 році від «Партії простих людей», однак знову не був обраний.
Андрій Пєтушков до цього не був помічений в політиці і наразі розміщує у YouTube заяви із обіцянкою зняти із себе недоторканість у разі свого обрання.
Тепер поговоримо про потенційних кандидатів по 144 округу. Від «Опозиційної платформи — За життя» балотуватиметься Сергій Савченко. Від партії «Голос» висувається підприємець Анна Політуча, яка на місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії «Сила людей».
Як уже писала «Полтавщина», від «Слуги народу» балотуватиметься підприємець Дмитро Нальотов. Хоча є інформація, що відомий олігарх Ігор Коломойський хотів поставити під «зеленим» брендом свого кандидата.
Денис Поліщук після фіаско зі зміною кандидата від партії Володимира Зеленського (його замінили на Дмитра Нальотова) вирішив балотуватися як самовисуванець. Хоча певна закрита соціологія показує, що у такому випадку його рейтинг може знизитись втричі.
Відомо, що партія «Європейська Солідарність» також планує висунути свого кандидата, однак про їх прізвища поки не чути.
Негласний альянс на цих виборах можуть скласти кандидати Олександр Мамай, Денис Поліщук та Сергій Чередніченко. Поліщук фактично перейшов у команду Олександра Мамая, коли був депутатом міськради, Сергій Чередніченко очолює СПУ, попередній лідер якої Ілля Кива публічно підтримав Олександра Мамая під час подій з його відстороненням. Тим більше, що Ілля Кива увійшов до партійного виборчого списку «Опозиційний блок — За життя». Тобто, до партії, до якої, на словах, має стосунок і Олександр Мамай. Можливо, що головним кандидатом у цьому негласному «пулі» стане Олександр Мамай.
Головним суперником екс-мера стане поки не зареєстрований кандидат від «Слуги народу». Сергій Каплін точно не буде супутником свого давнього недруга Олександра Мамая, однак часи, коли він мав високий рейтинг, вже минули.
Кандидата Пєтушкова поки залишимо поза рамками будь-яких альянсів, адже, здається, він є самодостатнім.
Завершуючи тему мажоритарників від Полтави, коротко згадаємо й про Київський район Полтави, який є складовою 145 виборчого округу.
Наразі ЦВК України зареєстрував там кандидатів-самовисуванців Бублика Юрія Васильовича (чинного нардепа) та Разнова Володимира Олександровича. Наведемо тут ймовірного кандидата від «Слуги народу» Андрія Бобляха. Також є інформація, що від партії «Європейська Солідарність» по округу балотуватиметься голова Ради підприємців Полтави та голова міської ТВК Євген Ніколаєнко.
Остання соціологія показує, що будь-який кандидат від «Слуги народу» є фаворитом на виборах. При цьому прізвище самого кандидата не є для виборців основним аргументом — головне, щоб він йшов від Зе.
Тож зачекаємо на затвердженого кандидата від пропрезидентської партії і з високою долею вірогідності можемо вже уявити його в якості наступного нардепа від Полтави. Втім, вибори — це не завжди тільки математика та пряма лінія.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»