На фасаді Полтавського аграрної академії відновили розбиту меморіальну дошку націоналісту Симону Петлюрі. Вона зроблена із червоного граніту і бронзи.
Сьогодні біля будівлі Полтавської державної аграрної академії на вул. Сковороди планувалося урочисте відкриття меморіальної дошки українському націоналісту Симону Петлюрі. Однак у запланований час дійства не відбулося. Причиною цьому став не ранковий дощ, а розпорядження міськради.
В прес-службі Полтавської міської ради повідомили, що прийшов робочий план скасувати урочистості. Як повідомив депутат міськради Юліан Матвійчук, в управлінні культури відмову від першочергових планів пояснили тим, що це не встановлення нової дошки, а відновлення.
Перший раз дошку Симону Петлюрі встановили на старому корпусі Полтавської державної аграрної академії у 2006 році. Це була будівля колишньої Полтавської духовної семінарії, де навчався відомий український націоналіст. Кожного року на день народження Симона Петлюри люди несли квіти до меморіалу.
У 2017 році вандали розбили дошку. У 2018 році міськвиконком прийняв рішення виділити кошти на її відновлення. Нову дошку мали урочисто відкрити до 140-річниці з народження Симона Петлюри. Сьогодні з неї просто зняли захисне полотно. На цьому процес відкриття і закінчився.
На засіданні міськвиконкому у вересні 2018-го, де приймали відповідне рішення про виділення коштів, начальник управління культури Лариса Кречко заявляла, що пам’ятка буде з антивандальним покриттям. Попри обіцянки, дошка не антивандальна. Вона зроблена із червоного граніту, а профіль Петлюри, декоровані шаблі та герб України — з бронзи.
Роботи виконав ФОП Педоренко Олександр Іванович . За виготовлення меморіальної дошки від міста він отримав 35 тис. грн.
Стіна ПДАА, на які встановили меморіальну дошку, має не найкращий вигляд. На ній облізла штукатурка, тому її варто було б також привести до ладу.
Довідково. Симон Васильович Петлюра (22 травня 1879, Полтава, Російська імперія — 25 травня 1926, Париж, Франція) — український державний, військовий та політичний діяч. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ (28 червня — 31 грудня 1917). Головний отаман військ Української Народної Республіки (з листопада 1918). Голова Директорії УНР (9 травня 1919 — 10 листопада 1920).
Нагадаємо, у травні 2018 року на стіні житлового будинку на вул. Петлюри, 7/22, поруч з місцем, де жив Симон Петлюра, також встановили меморіальну дошку. Крім цього у Полтаві планують встановити пам’ятник Симону Петлюрі.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»