Авторизация

Вісті з Полтави - Китайці пропонують об’єднати камери відеонагляду на Полтавщині в єдину розумну систему


Вісті з Полтави - Китайці пропонують об’єднати камери відеонагляду на Полтавщині в єдину розумну систему


На Полтавщині планують створити систему відеонагляду, яка буде знаходити злочинців, керувати автомобільним трафіком і рятувати життя людей


Система відеоконтролю, яка уже звична для технологічного Китаю, може з’явитися на території Полтавщині. Це тисячі розумних відеокамер, що слідкують за людьми на вулицях і за автомобілями на трасах. Про це ведуть розмову чиновники, правоохоронці й цією ідеєю зацікавилися IT-компанії.



«Полтавщина» писала, що у 2019 році на трасах Полтавщини планують встановити камери, які автоматично фіксуватимуть перевищення швидкості. Встановлення камер на трасах — це частина Програми по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Окремо Уряд обговорює можливість створення єдиної розумної системи відеонагляду, в яку будуть інтегровані: камери на трасах, камери систем типу «Безпечне місто» та приватні камери.



В кінці лютого цього року поліція надіслала звернення в Департаменту інфраструктури Полтавської ОДА в якому йдеться про створення єдиного центру відеонагляду. Зараз ведеться діалог між патрульною поліцією й Управлінням інфраструктури Полтавської ОДА щодо можливості запровадження такої системи. Як повідомив начальник Департаменту Сергій Марчишинець, в Києві проходила зустріч на якій гігант у сфері телекомунікацій Huawei показав презентацію, як виглядає їх система відеонагляду в різних містах світу.



Можливо, створення єдиної системи відеонагляду на Полтавщині — це захмарне майбутнє, але про це, як реальність, вже говорять посадовці. Взявши до уваги розповіді патрульної поліції, керівника Управління інфраструктури та презентації телекомунікаційних компаній, опишемо, як може виглядати система відеонагляду в Полтавській області.



Встановлення системи



Huawei порахували, що запровадження системи відеонагляду в місті на 1 млн мешканців коштуватиме 50 млн доларів. 






Розрахунки приблизні, треба враховувати багато факторів, наприклад, скільки камер уже встановлено. У Полтаві й в деяких інших містах області встановлені камери в рамках місцевих варіантів «Безпечного міста». Департамент поліції планує встановити в Полтавській області камери відеофіксації правопорушень. У місті сотні приватних камер, а на трасах приватні камери біля заправок. Також підрядники, які ремонтують траси державного значення, одночасно встановлюють і камери відеонагляду.















Зараз проходить збір інформації про кількість відеокамер на Полтавщині й можливість їх інтегрувати в одну єдину систему.



Автоматичне фіксування порушень ПДР



Його планують запровадити уже в цьому році. Така система зробить мінімальним втручання людини в процес фіксації порушень. Камера зафіксує перевищення швидкості водієм, ідентифікує номер транспортного засобу і на месенджер чи інтернет-банкінг власника авто прийде повідомлення про сплату штрафу. В результаті поліції не потрібно ганятися за порушником. Департамент патрульної поліції у 2019 році планує поставити в Україні 1000 таких камер.



Далі планується запровадити систему, де камера автоматично фіксуватиме проїзд на червоне світло та перетин дорожньої розмітки. Відеокамери працюють із прив’язкою до дорожньої розмітки, тому робота такої системи залежить від якості дорожнього покриття. Відеокамера не зафіксує порушення, якщо немає розмітки.



Система автоматично фіксуватиме номера авто



Якщо в поле зору камери потрапить викрадене авто, чи транспорт з «липовими» номерами, правоохоронці отримають точну інформацію куди рухається транспортний засіб.



Система контролюватиме автомобільний трафік



Система розумних камер зможе регулювати автомобільний трафік в режимі онлайн. Спочатку збиратиметься інформація про інтенсивність руху, а потім вираховуватимуться оптимальні шляхи розподілу автомобільного потоку. Крім того камера слідкуватиме за водіями й зафіксує, якщо він заснув чи розмовляє по телефону.



Розпізнавання облич



Камери зможуть розпізнавати обличчя людини й моментально звіряти їх з базою розшукуваних осіб. І навпаки, в систему можна завантажити фото людини, яку потрібно знайти. Також відеокамери запрограмовані на запобігання ситуаціям. Наприклад, якщо в одному місці збирається понад троє людей, камера на них зреагує і буде «вести» протягом деякого часу.



Надзвичайні ситуації



На дорозі сталося масштабне ДТП чи якась катастрофа. Місце події під наглядом камери, зображення виводиться на єдиний командний пункт, з якого здійснюється управління ситуацією. Оператор дивиться, що сталося й оцінює обставини. Вирішує кого підключати: медиків, рятувальників, поліцію. З цього центру відбувається управління усіма службами Полтави та області.



У оператора є інформація про стан дороги, здоров’я пацієнта, у базі перевіряється чи є у нього захворювання, які він має аналізи. Коли медики довезуть постраждалу людину до операційної, вся інформація про його стан вже перебуває на робочому планшеті лікаря.



Завдяки такій системі між різними службами відбуватиметься швидкий обмін інформацією. Це збільшує швидкість прийняття рішень, а отже і рятує життя людей.



Єдиний операторський центр



Операторський центр — це не просто крісло і монітори. Працівник центру повинен мати можливість харчуватися і відпочити. За кріслом оператора повинні сидіти фахівці навчені поліцією. Людина повинна володіти певними уміннями й тримати зв’язок з тим, хто потрапив у біду. Наприклад, якщо потрібна медична допомога, то оператор тримає людини на зв’язку поки не приїде швидка.



Приклади в Україні



Два роки тому в Києві запустили пілотний проект «Безпечне місто». Зараз майже 6 тисяч камер слідкують за безпекою киян. Система входить в єдину розумну систему Kyiv Smart City. Вона дозволяє слідкувати за роботою комунальних служб, управління трафіком у місті. Функціонує система розпізнавання облич та номерів автомобілів. Працюють три ситуаційні центри та налагоджена взаємодія з оперативними частинами МВС та СБУ. Надалі до системи підключать пожежну, рятувальну, медичну, дорожню й інші комунальні та державні служби.












Камери й приватне життя



Система розумного відеонагляду робить життя людей комфортнішим і безпечнішим. Вона зменшить аварійність, збереже життя, зекономить час, зменшить шкідливі викиди у повітря, зекономить кошти людей і держави. З іншого боку виникає проблема приватності, людям доведеться жити під постійним наглядом камер. А ідея тотального контролю завжди відлякувала людей.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка