У тролейбусах Полтави не озвучують зупинки, бо підрядник ще налаштовує систему аудіоінформування
До редакції «Полтавщини» звернулися кілька полтавців, які поскаржилися на відсутність інформування про зупинки у тролейбусах. За їхніми словами, озвучування не було у тролейбусах, що слідували за маршрутами №№ 2, 7 та 8.
Керівник КП «Полтавелектроавтотранс» Євгеній Зайцев пояснив, що автоінформування відсутнє в усіх тролейбусах. Його вимкнули, бо система ще доробляється. Озвучування іноді видавало старі назви зупинок або взагалі вимикалося, тому потребує додаткової розробки.
За словами Євгенія Зайцева, відновити автоінформування планують упродовж найближчого тижня. Окрім того, мають доробити сайт навігації.
Сайт gps.poltava.ua запрацював цього тижня — на виконання обіцянки підрядника. Зараз він виглядає як проста альтернатива сервісу EasyWay: можна побачити найближчий тролейбус на конкретному маршруті.
Дизайн та функціонал сайту вже встигли розкритикувати. Його назвали незручним, «кривим», незрозумілим тощо. Користувачі відзначили, що:
Євгеній Зайцев запевнив, що міський сайт ще на етапі дороблення. Розробники поліпшать його функціонал, зроблять зручнішим, а також додадуть графіки руху тролейбусів. Додатково буде можливість відслідкувати, наскільки той чи інший тролейбус відстає від графіка.
Нагадаємо, взимку цього року у полтавських тролейбусах перестала працювати система GPS-моніторингу транспорту запорізької компанії «Елсітон», на встановлення якої з бюджету пішло 580 тис. грн. Реєстратори руху «Глобус G-6» продовжили працювати, але в автономному режимі — без можливості відстежувати переміщення транспорту для усіх охочих, лише передаючі інформацію на аудіоінформатори «Глобус АІ-2», що оголошували зупинки.
Причиною збою стала відмова нової влади від послуг ТОВ «Трек Сервіс контроль», що належить депутату «Совісті України» Максиму Голдишу. Ця компанія — дистриб’ютор запорізьких навігаційних систем — також надавала місту диспетчерські послуги, обслуговувала власний сайт, де відображалося переміщення транспорту, та поширювала відкриті дані для сторонніх організацій.
Спочатку чиновники обіцяли підписати договори з запорізьким «Елсітоном» напряму, обійшовши полтавського посередника. Але в результаті пішли іншим шляхом — замінили запорізькі GPS-реєстратори «Глобус G-6» на Teltonika FMB 125, які не мають прив’язки до якоїсь конкретної компанії та не потребують регулярних платежів за їх обслуговування. Це обійшлося їм у додаткові 145 тис. грн, які сплатили сумському ФОПу Світайло Марії Іванівні. За словами сумського підрядника, ображені представники «Елсітону» почали дистанційно вимикати своє обладнання, що призвело до збоїв.
Після підписання угоди та кількох днів налагодження відімкнених навігаторів підрядник, зокрема, забезпечив передачу даних з реєстраторів у тролейбусах на сервер «Полтаваелектроавторанс». А звідти, через відповідні інструкції (API), іншим сервісам. Станом на середину квітня, такі сервіси показували усі маршрути тролейбусів Полтави.
Разом з тим, придбана система GPS-моніторингу передбачала не лише встановлення навігаторів, але й систему автоінформування — озвучування зупинок. Якийсь час у деяких тролейбусах вона ще працювала, потім її взагалі відключили. Інформування має з’явитися упродовж найближчого часу, коли буде налаштована робота нових GPS-реєстраторів Teltonika у зв’язці з запорізькими аудіоінформаторами «Глобус АІ-2».
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»