У Полтавській облраді — черговий скандал. Спроба керівництва облради протизаконно легалізувати рішення бюджетної комісії без її кворуму призвело до зриву спільного засідання постійних комісій. Депутати обурені, а сам Біленький вже готовий скласти повноваження.
У Полтавській обласній раді відбулося неофіційне зібрання депутатів з різних комісій. Вони лише ознайомились з питаннями порядку денного, бо не мали повноважень приймати будь-які рекомендації.
Сьогодні, 25 квітня, частина депутатів Полтавської облради намагалася провести спільне засідання трьох комісій: бюджетної, регламентної, з питань ПЕК та використання надр. Проте воно було неправомочним через відсутність кворуму у складі бюджетної комісії — прийшли тільки 5 депутатів з 14.
Низька явка депутатів бюджетної комісії зумовлена тим, що її повноважне засідання відбудеться завтра, 26 квітня о 13 годині. Там більшість її членів і розглядатимуть запропоновані до розгляду питання.
Провести сьогоднішнє зібрання — ініціатива голови обласної ради Олександра Біленького. Депутати впевнені — таким чином він намагається загальмувати роботу більшості членів бюджетної комісії, які почали контролювати використання бюджетних коштів та активно виявляти кримінальні зловживання фінансового характеру в масштабах всієї області.
Відтак сьогодні намагалися протягти першу за всю історію Полтавської обласної ради спробу — незаконну спробу — легалізувати бюджетну комісію, яка не має кворуму.
З таким свавіллям не погодився депутат Полтавської обласної ради Валерій Калюжний та наголосив на неправомірності проведення такого зібрання депутатів у формі комісії. Наголошую, що згідно ч.9 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», засідання постійної комісії є правомочним, якщо у ньому бере участь не менше половини депутатів від загального складу комісії.
Відтак в разі проведення спільного засідання постійних комісій воно є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини депутатів від загального складу кожної із комісій. Якщо одна із комісій не має кворуму, вважається засідання однієї комісії яке є правомочним, а депутати, присутні з іншої комісії, беруть участь з дорадчим голосом, а не ухвальним.
Таким чином, після того, як для проведення спільного засідання комісій облради не набралося кворуму, робота продовжилася у форматі звичайного зібрання групи депутатів. У такому випадку їх рішення не мають юридичної сили.
Депутатів Полтавської облради також обурює, що апарат установи під керівництвом Оксани Черкас, повністю підконтрольний Олександру Біленькому, самоусунувся, змовчав та не довів, що відсутній кворум в бюджетній комісії унеможливлює проведення спільного засідання за участю бюджетної комісії.
Відтак деякі депутати не знали, що відсутність кворуму у бюджетній комісії тягне за собою неможливість проведення спільного засідання за їх участю.
Зауважу, що така паніка Біленького призвела його до «сам себе перехитрив». Він в черговий раз ввів в оману депутатів, маніпулюючи ними.
При цьому нагадаю, що члени бюджетної комісії на одному з минулих засідань тимчасово відсторонили Миколу Бондара від виконання обов’язків голови бюджетної комісії, без виключення зі складу комісії, як голови. Але Бондар закликав депутатів проводити засідання у формі комісії та приймати рішення. Хоча з самого початку знав і розумів, що такі дії не матимуть юридичної сили.
Невдала спроба Олександра Біленького одноосібно прибрати незручних депутатів
Позавчора відбулася президія Полтавської облради. Там Олександр Біленький демонстративно представив проект рішення про внесення змін до складу бюджетної комісії. Про нього не знали ні голови фракцій, ні депутати, ні виборці, які й делегували їм повноваження представляти свої інтереси в раді.
Депутати впевнені: таким чином Біленький намагається повернути втрачений контроль над ключовою для прийняття рішень комісією.
Звичайно, така «ініціатива», яка є кричущим порушенням законодавства, обурила депутатів. З огляду на це за вказівкою Біленького питання внесення змін до складу комісій не включили до порядку денного спільних засідань. Проект рішення також не передали для розгляду профільній комісії з питань регламенту депутатської діяльності. А, згідно регламенту, це обов’язковий крок.
Наголошую, що після таких дій керуючої справами виконавчого апарату облради Оксани Черкас, її треба негайно звільнити з посади, про що публічно вертаюся до депутатів. Треба терміново припинити ручне, протизаконне керування виконавчим апаратом з боку голови облради Біленького.
Поки я готував своє звернення мені стало відомо, що Олександр Біленький на своїй сторінці Facebook звернувся до полтавчан. Поскаржився на «шалений тиск» і запевнив: «Особисто для мене визначальною буде сесія обласної ради 3 травня 2019 року. Якщо я не відчую підтримки колег — напишу заяву про складання повноважень Голови обласної ради ... Я не збираюсь триматися за посаду у будь-який спосіб.»
Володимир САВЧЕНКО,
депутат Полтавської обласної ради,
т.в.о. голови фракції Радикальної партії Олега Ляшка в Полтавській обласній раді,
член постійної комісії Полтавської обласної ради з питань
паливно-енергетичного комплексу та використання надр