На поточний ремонт приміщення колишніх майстерень біля колишньої художньої школи депутати виділили 200 тис. грн. Ще 500 тис. грн піде на проект капремонту та початок робіт
Сьогодні на 22-й сесії Полтавської міськради депутати затвердили рішення «Про передачу комунального майна територіальної громади Полтави».
Проект рішення передбачає передачу комунальної будівлі на вул. Конституції, 2а в оперативне управління — управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому. Поки воно є на балансі управління культури. Заступник міського голови Людмила Бойченко повідомила, що у приміщенні колишніх майстерень поблизу будівлі художньої школи (пам’ятки архітектури «Флігель будинку земства») потрібно зробити ремонт, щоб організувати там міський Центр молодіжних ініціатив.
Перший заступник міського голови Андрій Лямін повідомив, що для початку буде виділено 200 тис. грн — на поточний ремонт приміщення площею в 372 м². Ремонт дозволить ще до початку опалювального сезону розпочати роботу Центру. Після цього передбачено виділити 500 тис. грн на проектні роботи та початок вже капітального ремонту. За його словами, у відремонтованому приміщенні опалення буде електричним.
Депутат фракції «БПП «Солідарність» Олександр Глазов так пояснив мету створення центру перед голосуванням:
— Відповідно до затвердженої Концепції «Полтава 2030», яку ми усі проголосували, було передбачено створення такого центру. Відповідно до проведених чотирьох молодіжних форумів, було самою молоддю ініційовано. Питання в тому, що у нас в місті Полтава до сьогоднішнього дня немає такого центру, який уже створено у Вінниці, Києві, Чернівцях... Продовжувати можна дуже довго. Тому я дуже прошу кожного долучитися і створити можливості для молоді в нашому місті. Щоб наша молодь могла писати там проекти, подавати їх на гранти, вигравати, реалізовувати, створювати громадські організації і діяти в нашому місті.
Уявлення про мету Центру молодіжних ініціатив також можна отримати на основі конкурсної роботи студента магістратури ПДАА Олександра Глазова «Створення центру молодіжних ініціатив у контексті налагодження співпраці органів місцевого самоврядування з молоддю (на прикладі м. Полтава)». Конкурсна робота датована 2016 роком.
Зацитуємо мету створення Центру:
«Центр молодіжних ініціатив являє в собі загальноміську та загальнодоступну локацію, куди може прийти кожен. В центрі кожен бажаючий зможе працювати, знайомитись з новими людьми, читати книжку, грати на фортепіано, відвідати цікавий захід, займатися творчістю, пити скільки завгодно кави та чаю, та робити практично все що завгодно, якщо ти не порушуєш свободу інших. Місце, яке знатиме вся молодь міста, що в цьому місці є все необхідне: WI-FI, робочі місця, спеціалісти що допоможуть в реалізації необхідних чи бажаних проектів, що допоможуть у розвитку молоді та міста в цілому».
До речі, щодо можливості пити чай та каву у необмеженій кількості, то у тексті роботи Олександра Глазова є кошторис на меблі та техніку Центру. Там є і, зокрема, кавова машина — з орієнтовною вартістю 6 тис. грн. Всього на меблі потрібно 123 тис. грн, а на ремонт — 37,5 тис. грн.
Нагадаємо, що сама історична будівля художньої школи (яку перенесли на вул. Алмазна, 2а) — це історична будівля «Флігель будинку земства», яка розташована за не менш історичною будівлею обласного краєзнавчого музею. Департамент культури та туризму Полтавської ОДА мав намір розмістити там бібліотеку краєзнавчого музею, а в майстернях проводити майстер-класи.
Втім, депутати бюджетної комісії Полтавської міськради вважають, що своя історична будівля в центрі міста ще знадобиться Полтаві після відповідного ремонту.
Однак, можливо, у майбутньому між міською та обласною владами буде досягнуто компроміс і колишнє приміщення худшколи таки передадуть під потреби краєзнавчого музею.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»