ЗНО з німецької, іспанської та французької мов відбудеться 27 травня. Наступного дня — іспит з англійської. Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів.
Зміст сертифікаційних робіт з англійської, німецької, іспанської та французької мов визначений Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерство освіти і науки України.
— Сьогодні крім англійської, популярність набирають й інші іноземні мови — французька, німецька, іспанська. І це добре! Часи змінюються, з’являються додаткові можливості. І я радий, що школярі та студенти користуються ними, розвиваються, вдосконалюються. Така молодь безперечно зможе побудувати успішну країну, — говорить в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Сертифікаційні роботи з іноземних мов налічують по 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин. «Розуміння мови на слух (аудіювання)» — 16 завдань. 22 завдання з розділу «Читання». 20 — «Використання мови» і одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю — «Письмо».
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового балу здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів встановлюється поріг «склав/не склав» — мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового балу кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів. Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники закладів загальної середньої освіти, які обрали іноземні мови для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО, також отримають оцінку за шкалою 1-12 балів. Для тих, хто вивчав мови на стандартному або академічному рівні, використовуватиметься отриманий учасником тестовий бал за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17-32 частини «Читання», № 39-43, № 49-53 — «Використання мови» та № 59 — «Письмо». Для тих, хто вивчав мови на профільному рівні використовуватиметься бал отриманий за виконання усіх завдань тесту.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов будуть на інформаційних сторінках учасників до 19 червня.
Нагадаємо, Департамент освіти і науки Полтавської ОДА на чолі з Оленою Харченко спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти, який очолює Олександр Сидоренко, визначили дев’ять округів проведення ЗНО. Це міста: Полтава, Кременчук, Гадяч, Горішні Плавні, Лубни, Миргород, Карлівка, Кобеляки та Пирятин.
ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА