Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» проходив з 16 по 18 квітня на базі Вищого професійного училища № 7 Кременчука. Серед учасників — 24 майбутніх електромонтерів із 23 областей та Києва.
Всеукраїнському етапу передували регіональний та обласний. На кожному з них учень Кременчуцького ВПУ № 7 Іван Скрипников обійшов своїх колег.
— У першому етапі відбору участь брали по 4 особи з групи. В нас дві групи — дві паралелі. Я посів перше місце з восьми осіб. На обласному етапі були учасники з Миргорода, Зінькова та Полтави. Я також посів перше місце, — розповів Іван Скрипников.
Фінальний етап конкурсу проходив з 16 по 18 квітня. Учасників з 23 областей України та Києва гостинно приймали на базі Кременчуцького Вищого професійного училища № 7.
— Дякую дітям, які пройшли всі етапи та є найкращими в своїх областях. Дякую колегам-педагогам, хто їх підготував. І, звичайно ж, дякую своєму колективу, який мені допомагав. Адже один — в полі не воїн, — звернувся до присутніх під час урочистої частини директор Кременчуцького ВПУ № 7 Микола Несен.
Протягом трьох днів конкурсу учасники виконували тестові завдання на ПК, брали участь у презентації «Візитна картка учасника». Також виконували практичну частину: складали дві схеми — освітлення та апаратів керування.
За результатами членів журі, найкраще з усіма завданнями справився Іван Скрипников:
— Щоб посісти перше місце, мені необхідно було багато працювати й готуватися. Приїхало багато гарних хлопців із інших областей, вони також чудові спеціалісти. Було тяжко виграти, — зізнався переможець конкурсу.
Відзначення призерів та учасників відбулося 18 квітня в актовій залі ВПУ № 7. Щоб особисто привітати майбутніх електромонтерів до Кременчука приїхала й директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко:
— Ця перемога очікувана. Адже Полтавщина в багатьох конкурсах демонструє гарні результати. І присутність тут науковців, роботодавців, майстрів виробничого навчання, педагогічних працівників закладу свідчить про злагоджену роботу колективу. Тобто цей результат просто так не з’явився. Це результат планомірної, злагодженої і командної роботи викладачів, педагогічних працівників закладу, бізнесу й науки, — наголосила Олена Харченко.
Усіх учасників конкурсу відзначили грамотами та подарунками від спонсорів. А володарі перших шести місць протягом року отримуватимуть президентську стипендію.
ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА