Україна у цілому і Полтава зокрема надто мало пристосована для людей з інвалідністю. Їм важко пересуватись містами і забезпечувати собі необхідне піклування. А ще важко боротися зі стереотипами, в тому числі при працевлаштуванні. Але насправді чимало людей з інвалідністю можуть мати цілком звичайні професії і нормально працювати.
Саме для того, щоб почати вирішувати проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю організація «Ділові Українські Жінки у Полтавській області» розпочали запуск проекту «Доступ».
Президент ГО «Ділові Українські Жінки у Полтавській області» Наталія Латиш пояснює суть ініціативи:
«Наш проект — це початок створення зручного майданчику, де люди з інвалідністю зможуть знайти для себе роботу. Із цією метою і було задумано запустити сайт „Доступ“. Сайт, на який люди зможуть надсилати свої резюме, а роботодавці зможуть пропонувати вакансії. Кошти для створення сайту зібрали на Весняному Благодійному Балу. Але їх недостатньо для повноцінної роботи. Тому, щоб забезпечити роботу ресурсу в Полтаві ми хочемо провести ще один Благодійний бал».
Також вже розпочала роботу «гаряча лінія», де люди з інвалідністю, які хочуть знайти роботу, можуть отримати необхідні консультації.
«Дуже часто роботодавці запрошують на роботу людей з інвалідністю для звітності перед державою, або для того, щоб отримати якісь пільги. Фактично це перетворюється у формальність, бо таким чином працевлаштовується не людина, а її трудова книжка. Саме тому ми й розвиваємо проект „Доступ“, який зможе допомогти як підприємцям, так і людям з обмеженими можливостями, які дійсно хочуть працювати», — пояснює Марина Бабець, координаторка «гарячої лінії».
Віце-президент з питань партнерства організації «Ділові Українські Жінки у Полтавському регіоні» Оксана Деркач підтримує цю ідею та вважає, що без прямої співпраці з підприємцями не обійтись.
«Обговорюючи цей проект на засіданні „ДУЖ“, я запропонувала долучити до його реалізації підприємців. Бо саме вони є другою стороною і мають бути зацікавленими у співпраці та в тому, щоб такий ресурс був», — зауважує Оксана Деркач.
Цю важливу ініціативу підтримує організація «Підприємці Полтавщини».
— Ми підтримуємо проект «Доступ», адже він дійсно корисний і соціально важливий. Я щодня спілкуюсь з потенційними роботодавцями і багато з них запевнили мене у тому, що вони готові брати на роботу людей з інвалідністю. Але для цього сторони повинні мати можливість легко знаходити одна одну й обмінюватись необхідною інформацією. Такі пропозиції роботи повинні бути індивідуальними, залежно від потреб та можливостей людини. В такому випадку все вийде. Головне шукати шляхи взаєморозуміння і рухатись на зустріч один одному, — говорить голова організації «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань.
У межах інклюзивного проекту з працевлаштування людей з інвалідністю «Доступ» уже сформовано групу промоутерів, яка готова працювати.
Організація «Підприємці Полтавщини» звертається до всіх роботодавців з проханням долучатися до цього проекту та підтримати його. Він допоможе людям із фізичними порушеннями здоров’я реально працювати, а вам знайти реальних працівників.
Телефон щодо питань проекту «Доступ»: 095-508-156-8
Організатори: ГО «Ділові Українські Жінки у Полтавському регіоні»
ГО «Підприємці Полтавщини»