Працівники Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА надали керівництву свої адреси проживання, номери мобільних телефонів та «примітки»
До «Полтавщини» звернулася мешканка Полтави із інформацією про незрозумілу вказівку директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентини Вождаєнко. За інформацією полтавки, минулого четверга, 4 квітня, під час закритої наради Вождаєнко надала усне розпорядження внести персональні данні працівників Департаменту до спеціальної таблиці. Остання мала наступні стовпчики:
Після внесення персональних даних працівників у таблицю, її слід було передати Валентині Вождаєнко до 12 години 8 квітня. Що і було зроблено. Про мету складання таких списків працівникам культури не пояснили, що згнітило їх та викликало запитання, на які у керівництва не було відповідей.
Після цього звернення «Полтавщина» й сама зажадала відповідей, тому 5 квітня електронною поштою направила до Департаменту інформаційний запит. Відповідно до статей 5, 6, 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 6 Закону України «Про інформацію», ми попросили надати нам роз’яснення щодо мети складання списків працівників Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації (де указані ПІБ, номери мобільних телефонів, адреси проживання та примітки) із подальшим їх наданням директорові Департаменту Валентині Вождаєнко.
На час написання цієї статті відповіді від Департаменту так і не надійшло. 5 квітня Валентина Вождаєнко телефоном повідомила, що вона хворіє і порадила звернутися до них із інформаційним запитом. Вже сьогодні по телефону зв’язатися із нею не вдалося — вона скинула наш виклик.
Майже методом генерації випадкових чисел ми зателефонували до інших посадових осіб в ОДА і поцікавились, чи не збирають вони подібної інформації в межах своїх структурних підрозділів? Ми додзвонилися до керівника управління з питань цивільного захисту населення Віктора Стеблянка та до т.в.о. начальника управління інфраструктури Сергія Марчишинця. Вони запевнили, що списків не складають і у них є маса іншої важливої роботи.
Ми не станемо перед другим туром президентських виборів пов’язувати ці підозрілі таблиці із політикою. Можливо, Департамент веде якусь соціологію серед своїх працівників задля кращої комунікації із ними. Наприклад, у стовпчику «Примітка» не обов’язково вказувати прихильність працівника до певного політика, вона може слугувати для позначення сімейного стану працівника культурної сфери Полтавщини. На тлі мовчання Департаменту — ми маємо тільки версії.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»