На Полтавщині реформують систему надання адмінпослуг. Результатом цього є їх наближення до людей. У ПОДА розповіли про те, як працюють 3 ЦНАПи Полтавщини.
У Полтавській ОДА розповіли про роботу центрів надання адмінпослуг області. Зокрема, про стан реалізації реформи децентралізації, залучення міжнародної допомоги та міжмуніципальне співробітництво області.
— Реформа системи адмінпослуг потребує розбудови існуючої мережі ЦНАП. Робимо це з метою наближення послуг до громадян, підвищення якості їх надання та поліпшення сервісу обслуговування. Для забезпечення територіальної доступності послуг на Полтавщині створені та функціонують 25 ЦНАПів в районах, 6 — у містах, з яких 2 територіальні підрозділи у Кременчуці та 9 в ОТГ, — розповів в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Прикладами сучасних ЦНАПів є центри у Кременчуці, Миргороді та Глобинській ОТГ. При їх створенні максимально враховані рекомендації щодо забезпечення комфортного обслуговування громадян та надання їм вичерпного переліку адмінпослуг.
На думку міського голови Миргорода Сергія Соломахи, децентралізація — одна з найвдаліших реформ. Завдяки ній з’являються нові можливості. Так у Миргородіпостійно модернізують ЦНАП. А відкрили його одним з перших у області.
— Минулого року розширили ЦНАП і відкрили там нове приміщення. Для комфорту людей важливо, аби усі адміністративні послуги були доступні та відкриті. Ми повністю реконструювали будівлю, в якій зараз і розміщується центр надання адмінпослуг, — прокоментував Сергій Соломаха.
У ЦНАПі надають 48 адміністративних послуг з питань архітектури та містобудування, з земельних питань. Також залучать спеціалістів житлово-комунального господарства, сфери освіти, служби у справах дітей, відділу у справах спорту, сім’ї та молоді, організаційно-інформаційного відділу, відділу споживчого ринку та підприємництва.
Кременчуцький ЦНАП — один із кращих не лише в області, а й в Україні. Програмне забезпечення для спрощення обслуговування створили у самому місті.
— Програмне забезпечення, яке використовують при наданні адмінпослуг у Кременчуцькому ЦНАПі, створило наше комунальне підприємство. Це була одна з наших вимог при замовленні програмних послуг. Для більш ефективної роботи всієї адміністративної системі міста створили загальну геоінформаційну систему, частиною якої і є програма обслуговування ЦНАПу, — розповідає міський голова Кременчука Віталій Малецький.
Головна відмінність програмного забезпечення у Кременчуці від інших — відсутність черг, навіть електронних. Як розповідає директор Комунального підприємства Кременчуцької міської ради «Міськоформлення» Володимир Кригін, їх програмне забезпечення максимально мінімізує очікування:
— Ви просто обираєте дату та вільний час у програмі. Можна навіть у ЦНАП не заходити — все робиться через сайт. Вам видають номерок і ви просто приходите на запланований час.
Системою зацікавились не лише в області, а й за її межами. Спеціально для менших ОТГ створили безкоштовну платформу програми Е-ЦНАП Free. Користуються кременчуцьким ноу-хау щоденно більше 1500 користувачів, а зареєстровані у ньому 1440 баз.
У червні минулого року Центр надання адміністративних послуг у Кременчуці визналикращим ЦНАПом міста обласного значення.
Користуються Кременчуцькою програмою і у Глобинський ОТГ. Тут відкрили новий ЦНАП в рамках програми «U-LEAD з Європою». Ця ж програма у 2018 році вже відібрала Пирятинську ОТГ та місто Миргород для надання допомоги на модернізацію та створення ЦНАПів.
— У 2017 році ми одні з перших в області виграли проект «U-LEAD з Європою» із створення ЦНАП. І на кінець 2017-го він запрацював — ефективність його роботи ми вже можемо оцінювати, — говорить голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь.
Основні принципи роботи ЦНАПу:
Прес-служба Полтавської ОДА