Сьогодні керівництво області, районів, міст та громад приїхало в Щербанівську ОТГ. Там перейняли її досвід, оглянули реалізацію проектів, ініційованих в рамках децентралізації. Гості відвідали Розсошенську гімназію, дитячий садок, будівництво басейну й амбулаторії.
У Розсошенській гімназії провели утеплення, зробили її доступною. У ході ведення робіт на об’єкті також облаштували новий шатровий дах.
— Не даремно ми вибрали локацію — Щербанівську ОТГ. Тут бачимо значні досягнення. Вони відбуваються завдяки тісній співпраці обласного бюджету, державного, ОТГ. Це той результат, який в правильному підході до роботи може отримати кожен голова ОТГ, — прокоментував в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Також за концепцією «Нова українська школа» у навчальному закладі оснастили 5 перших класів. Сюди входять ігрові та навчально-пізнавальні зони, парти-трансформери, куточки живої природи, килимки для ранкових зустрічей, необхідні підручники, дидактичні матеріали.
— За короткий проміжок часу ми зробили зовнішнє оздоблення школи, здійснили термомодернізацію, оновили класні кімнати, закупили сучасну техніку. Це значить, що в державі йдуть перетворення. Значить, що в нас прекрасний депутатський корпус сільської ради. Що є взаєморозуміння, повага й співпраця із районною та обласною владою, — розповів голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.
Ще один об’єкт, яким у громаді пишаються, новий дитячий садок «Яблунька». Він розрахований на 140 місць. Його звели з екологічних матеріалів, обладнали новими меблями, ігровими кімнатами та басейном.
Поруч із Розсошенською гімназією будують басейн, де школярі та соціальні групи згодом зможуть безкоштовно займатися. За словами Ігора Процика, це необхідність, бо в громаді проживає більше 1000 дітей. У результаті, ОТГ буде не лише зі спорткомплексом, міні-футбольним полем та тенісним кортом, а й новим басейном.
У громаді покращують і медичні послуги. Там будують амбулаторію сімейної медицини, розраховану на 7 лікарів. Вона обслуговуватиме до 10 тисяч населення.
— Вже зведені стіни, зараз монтується перекриття. Почали ми близько місяця тому і такими темпами плануємо за 2 місяці завершити. Це буде нова амбулаторія, 472 квадратних метри, — прокоментував директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.
Після огляду об’єктів, в ОТГ провели засідання колегії Полтавської ОДА. На якому обговорили децентралізацію та медичну реформу.
Наразі в області створили 47 ОТГ. Їхні бюджети після об’єднання значно зросли. Завдяки цьому громади покращують об’єкти та будують нові.
— Думаю, побачивши об’єкти, ні в кого вже не виникає сумнівів щодо важливості проведення реформи децентралізації. Завдяки об’єднанню зусиль та співфінансуванню бачимо якісні зміни. Так і маємо рухатись далі, — підсумував Роман Товстий.
Прес-служба Полтавської ОДА