В Полтавській області з початку 2019 року на кір захворіло 219 дорослих та 64 дитини
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку 2019 року на кір захворіло більше 37 тис. українців, рівень захворюваності зростає. На Полтавщині станом на 4 квітня зафіксовано 283 випадки захворювання на кір. Із них — це 219 дорослих та 64 дитини.
З 28 грудня 2018 року до 4 квітня 2019-го в Україні на кір захворіло 37 тис. 328 людей — 17 тис. 016 дорослих і 20 тис. 312 дітей. Від ускладнень померло 14 людей.
У порівнянні з іншими регіонами Полтавщина за цим показником на 21 місці з 24 областей України. Так, у Києві з початку року на кір захворіло 3 тис. 416 осіб — 1 тис. 896 дорослих та 1тис. 520 дітей.
Загальна картина станом на 4 квітня 2019 року:
У Центрі громадського здоров’я МОЗ України вкотре наголосили, що для надійного захисту від кору необхідно вчасно усім дітям отримати першу і другу дози вакцини. Міністерство охорони здоров’я закликає дотримуватися календаря щеплень.
Вакцинування за Календарем і надолуження пропущених щеплень здійснюється безоплатно усім дітям віком до 18 років. Навіть ті діти, які мають фальшиву довідку та насправді не були вакциновані, теж повинні зробити щеплення, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.
Наразі всі регіони забезпечено вакцинами КПК — проти кору, паротиту і краснухи. Країна-виробництво вакцини — Бельгії та США. На 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз.
Щоб перевірити кількість вакцин в області, потрібно перейти за посиланням на таблицю. Зробити щеплення вакцинами, які закупила держава, можливо лише у комунальних закладах — центрах первинної медико-санітарної допомоги. Направлення на щеплення можна отримати у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. У зоні ризику перебувають діти та дорослі, які не отримали профілактичне щеплення.
Нагадаємо, що у 2017 році у Полтавській області зафіксували 6 захворювань на кір, а у 2018 році — вже 535.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»