Октябрський райсуд Полтави виправдав чоловіка, якого звинуватили у вбивстві брата, розчленоване тіло якого знайшли у річці Коломак
1 квітня Октябрський райсуд Полтави виніс вирок Ігорю Кійку, якого звинуватили у вбивстві брата та розчленуванні його тіла. Суд виправдав обвинуваченого.
У грудні 2016 року прокуратура затвердила та направила до Октябрського районного суду обвинувальний акт щодо 43-річного Ігоря Кійка. Досудове слідство тоді встановило, що у березні 2016 року обвинувачений убив свого рідного брата та розчленував його труп.
Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, досудове розслідування встановило, що 4 березня 2016 року Ігор Кійко та його брат знаходилися у квартирі за адресою Героїв Сталінграду 14, к.2. За інформацією з публічно доступних телефонних довідників, у цій квартирі були прописані вбитий Богдан Кійко та його батьки — Володимир та Тетяна Кійки.
Як вказано у матеріалах справи, між чоловіками раптово виникли неприязні відносини й Ігор Кійко наніс своєму брату не менше семи ударів сокирою по голові. Внаслідок тяжких травм Богдан Кійко помер на місці.
З 4 по 6 березня 2016 року обвинувачений розчленував ножем труп брата, запакував частини тіла в поліетиленові пакети та на своєму автомобілі Chevrolet Aveo поїхав до мосту між селом Макухівка та Полтавою. Там, на думку слідства, Ігор Кійко скинув частини тіла загиблого в річку Коломак, таким чином намагаючись приховати сліди злочину.
У матеріалах досудового слідства зазначено, що 17 квітня 2016 року до Полтавського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що на березі річки, неподалік села Копили Полтавського району знайшли частину тіла людини — фрагмент ноги. В подальшому — 20, 21 та 25 квітня 2016 року в річці Коломак знайшли голову, фрагмент нижньої кінцівки, тазу та інших частин тіла невідомої особи. Слідчі з’ясували, що частини тіла, виявлені в річці Коломак, належать Богдану Кійку.
Крім того, у матеріалах досудового розслідування по даній справі міститься інформація про зникнення батьків Ігоря та Богдана Кійків. Відповідно до судового рішення у цивільній справі, Володимир та Тетяна Кійки вважаються безвісти зниклими з 6 листопада 2014 року.
З інформацією про зникнення батьків до суду звернувся Ігор Кійко. У заяві він прохав визнати Володимира Кійко та Тетяну Кійко безвісно відсутніми з 6 листопада 2014 року. В обґрунтуванні своєї заяви чоловік зазначив, що 6 листопада 2014 року вранці з дому на вулиці Героїв Сталінграду, 14, корпус № 2, пішли Володимир та Тетяна Кійки, які досі не повернулись. Також заявник зазначив, що він живе у квартирі за вищевказаною адресою та сплачує всі комунальні платежі. Хоча не має жодних прав на квартиру, оскільки навіть прописаний за іншою адресою. Для збереження майна відсутніх з 2014 року Володимира та Тетяни Кійків, яким він доводиться сином та пасинком відповідно, над квартирою необхідно встановити опіку. Саме тому він і звернувся до суду з такою заявою.
На сайті Міністерства внутрішніх справ України також міститься інформація про безвісно зниклих Володимира та Тетяну Кійків.
1 квітня 2019 року прес-служба Октябрського райсуду повідомила, що суд виправдав Ігоря Кійка. Прокуратура не змогла довести вчинення вбивства обвинуваченим. На думку суду:
Тому, на думку суду, будь-які докази зв’язку обвинуваченого з місцем виявлення останків трупа та шляхами руху туди відсутні.
Суд також зауважив, що слідчі ніяк не спростовують твердження обвинувачуваного про те, що потерпілий Богдан Кійко після сварки з братом самостійно пішов з дому й обвинувачений його більше не бачив. До того ж, служителі Феміди зазначають, що також не виявлено і жодних тілесних ушкоджень, характерних для бійки із потерпілим, його вбивства та розчленування трупа, знову ж не зважаючи на значний проміжок часу між скоєнням вбивства та початком розслідування.
Слідчі не надали суду свідчення хоча б когось із сусідів Ігоря Кійка щодо обставин справи. Не представлені суду і свідчення працівників автостоянки, де обвинувачений ставив свій автомобіль та мав там абонемент. Крім того, більшість таких автостоянок у місті обладнані відеоспостереженням. Слідчі не обходили та не опитували поквартирно мешканців будинку, де живе Ігор Кійко, та мешканців прилеглих будинків.
Отже, зв’язок обвинуваченого Кійка, його автомобіля, місця проживання, одягу та взуття, а також інших речей з останками тіла загиблого достовірно не встановлено. До того ж, очевидці події відсутні, сам обвинувачений категорично заперечує свою провину. Також Кійко зазначав, що його первинні пояснення він надавав під впливом працівників поліції з очевидним порушенням права на захист.
Під час слідства також у помешканні обвинуваченого знайшли кілька слідів крові. Але суд вважає, що ці сліди померлий міг залишити під час тритижневого перебування у квартирі брата.
Враховуючи все вищевикладене, суд прийшов до висновку, що провину Ігоря Кійка слідство та прокуратура не довели.
Зауважимо, що вирок чинності ще не набрав і може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення. Виправданий Ігор Кійко знаходитиметься під вартою як мінімум до 17 квітня — після цього спливе термін визначеної для нього міри запобіжного заходу.
Дар’я ЛЕБЕДЄВА