Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация

Вісті з Полтави - «Вивчивши та пізнавши фінську систему освіти, можна виокремити багато цікавого»: освітяни Полтавщини про стажування у Фінляндії


Вісті з Полтави - «Вивчивши та пізнавши фінську систему освіти, можна виокремити багато цікавого»: освітяни Полтавщини про стажування у Фінляндії


Нещодавно делегація Полтавщини в складі освітян та голів ОТГ повернулися з тижневого стажування у Фінляндії. На п’ятому засіданні профільної «Координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ області» вони поділилися отриманим досвідом із колегами.


Фінська система освіти — одна з найбільш ефективних у світі. Вивчивши та пізнавши її, можна виокремити багато цікавого. Про особливості навчання у закладах середньої та вищої освіти розповів начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки ОДА Сергій Рибалко.— У Фінляндії 30% від загального бюджету йде на освітню сферу. Держава надає учням шкіл зошити, роздаткові матеріали. Будь-який збір коштів з батьків суворо заборонений. Якщо учень не буде виконувати завдання — його ніхто не має права принижувати. У Фінляндії діють спеціальні програми для тих, кому важко дається навчання, — розповів Сергій Рибалко.
Сергій Рибалко

Найбільш поширені варіанти продовження навчання після закінчення школи — гімназії та професійні навчальні заклади. Їх відносять до другого ступеня освіти. Навчання у них, як правило, безкоштовне. Однак діставати підручники та інші навчальні матеріали учням потрібно самостійно.У Фінляндії близько 500 гімназій. Учні навчаються протягом 190 днів на рік. П’ять років — це п’ять семестрів. Є основні предмети та додаткові. Музика, мистецтво та фізкультура — обов’язкові, так як вони сприяють загальному розвитку.— Система освіти у Фінляндії, з одного боку, дуже схожа із українською — є декілька рівнів здобуття освіти. Проте дуже відрізняється за змістом і підходом до навчання та викладання. У Фінляндії до студента ставляться, як до сформованої особистості. Ще зі шкільних років дітей привчають до самостійності. Кожен сам несе відповідальність за своє навчання, — зазначив Сергій Рибалко.Професійна освіта в Фінляндії більше орієнтована на практику, важлива складова якої — навчання на робочому місці. Після закінчення навчального закладу другого ступеня можна продовжити навчання у закладі вищої освіти.Вищу освіту у Фінляндії можна отримати у вищих професійних навчальних закладах і в університетах. Навчання у ЗВО може бути як безкоштовним, так і платним. Для громадян країн, що не входять в ЄС або ЄЕС та членів їхніх сімей, які навчаються на англомовних програмах бакалаврату або магістратури, освіта платна.— Університет у Фінляндії — це максимально модернізований сектор. Там постійно проводять онлайн-семінари, є відкритий доступ студентів до потрібної інформації. І так само, як у школі, головний принцип у навчанні — максимально самостійна підготовка, — додав Сергій Рибалко.
Олена Харченко

Освіта в Фінляндії передбачає шанобливе ставлення до дитини, підбиваючи підсумки наголосила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Крім того, фінська система освіти — це рівнозначне фінансування закладів освіти, створення належного інклюзивного середовища, а також комфортних і доступних умов для всіх учасників освітнього процесу.— Нова українська школа покликана побудувати систему, що допоможе реалізуватися кожній дитині, а фінський досвід сприятиме нам у цьому, — зауважила головна освітянка Полтавщини.


ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
[related-news] [/related-news]
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?