Авторизация

Вісті з Полтави - Обличчя реформ(випуск #16): більше 55 успішних проектів реалізували у Сергіївській ОТГ після об’єднання


Вісті з Полтави - Обличчя реформ(випуск #16): більше 55 успішних проектів реалізували у Сергіївській ОТГ після об’єднання


Про те, як реалізовується реформа децентралізації у Сергіївській ОТГ розповів голова громади Ігор Лідовий. 55 успішних проектів та збільшення активності людей — найголовніші досягнення з моменту створення громади. 


Сергіївська ОТГ утворилася у 2016 році. Об’єднавшись з сусідами, Сергіївська селищна рада одразу почала впроваджувати позитивні зміни. Для цього отримали необхідні ресурси та повноваження. Це і є одна з головних задач реформи децентралізації, ініційованої Президентом Петром Порошенком — перестати концентрувати владу у центрі і дати можливість місцевим громадам розвиватися самим. 



— Я працював у системі освіті 20 років. Ще тоді розумів, що зміни у цій сфері будуть тільки тоді, коли зроблять систему самоврядування. Коли повноваження, фінанси передадуть на місця. Тоді можна буде вирішувати питання і освіти та інших напрямків. Ця реформа на самому початку дала те, що я очікував десятиліттями. Ми бачимо великі перспективи, — говорить голова Сергіївської ОТГ Ігор Лідовий.



Як зазначають самі жителі громади, якби реформа стартувала раніше, років 5, 10 тому, то жили б давно, як у Європі. У Сергіївської ОТГ після об’єднання значно збільшились фінансові можливості. У 2014 році загальний бюджет громад складав 8,5 млн грн, а станом на 2018 рік — він сягає 38 млн грн. Це дає більше можливостей для створення проектів.



— Те, що вже встигли реалізувати буквально за два роки — більше 55 проектів. Потрібно планувати стратегічно на багато років вперед і вкладати у це кошти. Тому ми і рухаємося цим шляхом, — розповідає Ігор Лідовий.



Одним зі стратегічних завдань для Сергіївської ОТГ стало подолання демографічної проблеми. Тобто, виїзду молоді із села закордон. 




Школа у Сергіївці

— Ми повинні робити рішучі кроки для того, щоб зупинити цей процес, переломити цей тренд. Показати, що у нас також можна жити, заробляти, розвивати громаду. Визначили ми головне правило по освіті. Школа — для дітей. Я пишаюсь тим, що тут діти забезпечені мультимедійними дошками, комп’ютерним обладнанням. Школи перейшли на самостійне господарювання. Вони самостійно розпоряджаються грошима, — додає голова.



Тут реалізовують інфраструктурні проекти. Крім того, в об’єднаній територіальній громаді приділяють значну увага розвитку медицини.



— Поставили перед нами жителі нашої громади завдання, що потрібен лікар. Призначили, прийняли програму про стимули для медиків: визначили збільшену зарплату, автомобіль купили, квартиру і відразу знайшли лікаря. У цьому році більше мільйона виділили на медицину. Це, не рахуючи, кількості доріг, які ми щороку асфальтуємо. Завершуємо і вуличне освітлення. Власне у цьому році добудовуємо водогони. Також стартує цікавий проект «Оптоволокно». Це створення дозвільних центрів. При чому, не просто ремонти, а перетворення клубів у сучасні громадські простори, — зазначає Ігор Лідовий. 



За словами голови ОТГ, за цей період значно зросла громадська активність. Жоден з проектів не реалізовується без урахування думки громадськості.



— Пишаюсь найбільше тим, що зросла громадська активність людей. Це найбільша моя гордість. Молодь об’єдналась самостійно і реалізовує великі проекти. У нас є ЦНАП, ми зробили там сучасний ремонт, і надаємо більше 120 послуг, — говорить очільник Сергіївської ОТГ




ЦНАП

Співпрацює громада і з обласною владою. Спільно реалізовуються масштабні проекти.



— У нас найтісніша співпраця з обласною владою. Вони нас повністю інтегрували у свої виробничі рішення. Кожного тижня апаратна нарада — це відео-конференція. Проходять семінари, також є спільне укладання різноманітних проектів, — зазначає голова.



Ігор Лідовий хоче, щоб громада і далі розвивалася. А люди жили у гарних умовах. 



— Я б хотів, щоб структура наших доходів базувалась не на нафтогазовому комплексі, як це в основному є зараз, а на багатстві наших жителів. Щоб наші мешканці були багатими і утримували громаду, сплачуючи усі податки. А для цього потрібно людям агітувати ставати багатими, займатись власним бізнесом, розвиватись. Головне, щоб люди вірили у завтрашній день.


Прес-служба Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?