Авторизация

Вісті з Полтави - Наближена до «Рідного міста» організація здає у суборенду банку приміщення, яке за копійки винаймає у міста


Вісті з Полтави - Наближена до «Рідного міста» організація здає у суборенду банку приміщення, яке за копійки винаймає у міста

Приміщення на вул. Коряка, 5, які орендує в міста дотична до «Рідного міста» громадська організація

«Рідне місто» через родину свого депутата орендує у центрі Полтави приміщення на 385 м² по 42 грн/м² і після ремонту отримає шанс викупити його за 4 млн грн


21 грудня 2018 року депутати Полтавської міськради затвердили розпорядження міського голови. Одне з таких розпоряджень — надання в оренду приміщення на вул. Дмитра Коряка, 5. Договір уклали із новоствореною на той час громадською організацією, наближеною до політичної партії «Рідне місто». Ніхто з депутатів відповідної фракції про конфлікт інтересів не повідомляв.



20 березня 2019 року виконком Полтавської міської ради погодив низку розпоряджень міського голови (у нашому випадку — виконуючого його обов’язки, секретаря міськради Олександра Шамоти). Одне з розпоряджень — дозвіл на ремонт орендованої площі за 1,3 млн грн.



«Рідне місто» через родину свого депутата орендує у центрі Полтави приміщення на 385 м²



Згідно із затвердженим розпорядженням, нежитлові приміщення площею 384,6 м² на вул. Дмитра Коряка, 5, передали в оренду ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини». За даними Мін’юсту, організація була зареєстрована 8 листопада 2018 року — за 1,5 місяці до підписання договору з Полтавською міськрадою.



Засновниця, голова ГО та голова правління — Лідія Нечитайло. Інший засновник та член правління — Дмитро Тереховський. Він також є директором та одним з чотирьох засновників ТОВ «Туристичний комплекс «Причал». Інші троє власників «Причалу»: Володимир Оніщенко (прописаний у Кременчуці), Віктор Волик та Олена Бойко — дружина депутата міськради від «Рідного міста» Тараса Бойка.






Також варто відзначити — за даними Мін’юсту, Олена Бойко та Лідія Нечитайло прописані за однією адресою. Вперше на це звернули увагу журналісти «Poltavske.TV».




Тарас Бойко

Сам Тарас Бойко у коментарі «Полтавщині» підтвердив, що 36-річна Олена — його дружина, а 68-річна Лідія — теща. Втім, на його думку, це ніяк не заважає діяльності у міськраді:



— Ні дружина, ні теща не доводяться мені родичами. Рідня — це мої батьки та діти, — вважає депутат.



Схожу позицію висловили й у самій партії. «Рідне місто» вважає, що конфлікту інтересів у питанні цієї оренди немає.



Наближена до «Рідного міста» організація винаймала приміщення дешевше, ніж «Ощадбанк»



Втім, кінцевий орендар приміщення — партія та громадська організація «Рідне місто». Саме на вул. Дмитра Коряка, 5, за даними Мін’юсту, зареєстровані Полтавська обласна та міська організації політичної партії, а також ГО «Рідне місто, рідний край». Тобто ці юрособи беруть у міста приміщення в суборенду. Там же, за даними міськради, усі депутати партії приймають громадян у визначений час.



Зазначимо, що організації «Рідного міста» займають не усі 384,6 м² площі. Частину приміщення — 73 м² — орендує також ПАТ «Державний ощадний банк України». До листопада 2016 року «Ощадбанк» винаймав свою площу самостійно — за 5,1 тис. грн/міс. Решту — 311,6 м² площі міськрада надавала ГО «Турбота-2008» — за 6,7 тис. грн/міс.



Тобто три роки тому місто виставляло для «Ощадбанку» втричі вищу ціну за м², ніж для громадської організації.



З листопада 2016 року усі 384,6 м² віддали в оренду «Турботі-2008». Місячна вартість для ГО склала 11 тис. грн. Відділення «Ощадбанку» з приміщення не виїхало і взяло його у суборенду через ГО.




Зміна орендарів приміщень на вул. Дмитра Коряка, 5 | Джерело: Управління майном комунальної власності міста

Ця організація також пов’язана із «Рідним містом». Власником ГО «Турбота-2008» є Оксана Деркач, яка пройшла до Полтавської міськради від тієї ж партії.



Навесні 2018 року екс-секретар міськради «випала з ласки». Спочатку її звільнили з посади керівника міської парторганізації, потім — виключили з лав партії, а у серпні — припинили депутатські повноваження та звільнили з посади секретаря. Вірогідно, після такого знадобилася нова організація для оренди старого приміщення. Тому і був створений «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини».



Наближена до «Рідного міста» організація винаймає приміщення дешевше за сусідів і здає в суборенду банку



Для нової організації ціну залишили таку ж — 16 тис. грн на місяць. Таким чином, плата за 1 м² приміщення склала 41,7 грн. це більше, ніж вигідна ціна для площі на першому поверсі у центрі міста.



Для порівняння, за актуальними даними сайту безкоштовних оголошень olx, приміщення від 40 грн/м² можна орендувати на виїзді з міста та/або у промзоні. Ціна офісів у центрі Полтави починається від 150 грн і вище. За такі ж приміщення на першому поверсі просять вже від 280 грн/м².



Можемо припустити, що ціну оренди місто визначає, виходячи з вартості самого майна. За незалежною оцінкою, його ціна, станом на кінець жовтня 2018 року, складала 4,1 млн грн. Хто саме оцінював приміщення, невідомо.



ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини» отримала на десять років офіс на вул. Дмитра Коряка, 5, без конкурсу, бо інших претендентів на його оренду не з’явилося. Принаймні, так вказано у відповідному розпорядженні за підписом Олександра Шамоти. Втім, той же документ передбачає дозвіл на суборенду 73 м² для «Ощадбанку». Яка ціна такої послуги для банку зараз, невідомо.



Як пояснив секретар міськради Олександр Шамота, прямого договору з ПАТ «Державний ощадний банк України» не укладали, воно не подавалося на відповідний конкурс.






При цьому, оголошення про цей конкурс було опубліковане лише у випуску газети «Полтавський вісник» від 29 листопада 2018 року. Відповідних повідомлень на сайті міськради опубліковано не було. Хоча, перелік іншого нерухомого майна, що може бути передано в оренду, міськрада публікує постійно.



До того ж, конкурс передбачав оренду усього приміщення площею 384,6 м². У відповідному оголошенні не було зазначено про можливість розділення приміщень. «Ощадбанку» така велика площа не потрібна.



На питання, чому управління майном комунальної власності міста не поділило оренду приміщень на кілька, Олександр Шамота не відповів. На таке саме питання член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко порадив звернутися до самого банку і запитати, чому для нього вигідніша суборенда.




Олександр Шамота та Олексій Чепурко

Як пояснив «Полтавщині» заступник голови правління з роздрібного бізнесу ПАТ «Державний ощадний банк України» Олег Харитонов, приміщення на вул. Дмитра Коряка, 5, банк винаймав ще з 1970-х років. Усі 384,6 м² займало правління. У 2012-2013-му роках була зведена велика будівля на вул. Соборності, яка і стала центральним офісом. Керівництво перемістилося туди і велика площа на вул. Коряка стала вже не потрібна. Оскільки договір оренди на той час ще діяв, його умови змінили. Площу орендованого приміщення зменшили.




Відділення «Ощадбанку» на вул. Дмитра Коряка, 5

Коли дія прямого договору закінчилася, договір уклали з ГО «Турбота-2008», бо дійшли висновку, що так вигідніше. Так продовжується і досі. Олег Харитонов також додав, що «Ощадбанк» завжди намагається максимально зменшити вартість оренди. Зокрема, й у центрі міста. Наприклад, там, де середня вартість складає 250 грн/м², банку вдається винайняти по 100 грн/м².



Після ремонту наближена до «Рідного міста» організація зможе викупити його, але у міськраді вважають, що підстав для цього немає



Також «Полтавщина» звернула увагу на співвідношення вартості самого приміщення на вул. Дмитра Коряка, 5, та вартості дозволеного ремонту.



Так, судячи з оголошення у «Полтавському віснику», станом на 31 жовтня 2018 року, вартість майна за незалежною оцінкою, складала 4,1 млн грн. Сума, яку планують витратити на «невід’ємні поліпшення», складає 1,3 млн грн (без ПДВ). Це 31,9% від ціни приміщення.




Витяг з розпорядження міського голови № 18-р від 01.03.2019

Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», орендар одержує право на викуп орендованого майна, якщо здійснив поліпшення на 25% його ринкової вартості або більше. При цьому ціна викупу зменшується на суму поліпшень.



У нашому випадку це понад 30%, тобто ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини» після ремонту може отримати право викупити 384,6 м² у центрі міста. Втім, за словами Олександра Шамоти, для цього підстав немає.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка