Поліція розслідує дві справи щодо смерті й травмування від падіння льоду з дахів у Полтаві. В рамках однієї з яких підприємця можуть звинуватити у порушенні будівельних норм
Слідчий відділ Полтавського відділу ГУНП в Полтавській області розслідує справу смерті й травмування внаслідок падіння льодових брил у Полтаві цієї зими. За одним фактом поліція дійшла до того, що у смерті пенсіонера може бути винний ФОП, який ремонтував дах. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Мова йде про випадок, який стався 6 лютого поряд з будинком на вул. Гребінки, 24в. Тоді на 82-річного пенсіонера впала льодова брила. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.
Цей факт поліція долучила до матеріалів кримінального провадження, відкритого 4 лютого за іншими випадками травмування. Зараз справу кваліфікують за двома статтями Кримінального кодексу України:
Слідчі дійшли висновку, що службові особи будівельного підприємства, яке ремонтувало дах будинку на вул. Гребінки, 24в, допустили порушення правил безпечної експлуатації будівель під час розроблення, конструювання, проектування чи будівництва. На їхню думку, саме через це 6 лютого на чоловіка впала льодяна брила.
За даними порталу публічних фінансів Є-data, загалом на ремонт і супутні роботи щодо покрівлі цього будинку з управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому витратило 182,5 тис. грн. Кошти отримали троє підприємців, які виконували замовлення наприкінці 2015 — у середині 2016-го років.
Проект капремонту розробив ФОП Шаповалов Юрій Михайлович. Також він двічі виконував авторський нагляд за роботами. За все він отримав 13 тис. грн.
Сам капітальний ремонт покрівлі довірили ФОП Сіровському Миколі Миколайовичу. За роботу він отримав 165,2 тис. грн. Микола Сіровський — колишній депутат Ленінської (нині Подільської) райради Полтави від «Совісті України». У 2016 році щодо нього поліція вже відкривала провадження по справі дублювання виплат від управління ЖКГ двом різним ФОПам-одноденкам. Розслідування так і не дійшло до логічного кінця.
Окрім того ще 3 тис. грн отримала ФОП Харченко Альона Вікторівна, яка виконала технічний нагляд за якістю ремонту.
Саме безпосереднім виконавцем робіт і зацікавилися правоохоронці. Аби підтвердити чи спростувати здогадки щодо неякісного ремонту, який призвів до смертельного випадку, вони обшукали помешкання Миколи Сіровського. Звідти вилучили його закордонний паспорт, військовий квиток та медичну книжку.
Після цього слідчі просили суд арештувати документи, щоби Сіровський не міг ухилитися від розслідування. У задоволенні відповідного клопотання суддя Лариса Гольник відмовила. Причиною стало те, що слідчий занадто пізно звернувся до суду. Обшук проводився 15 березня і, за законом, він мав подати клопотання не пізніше 16 березня. Звернувся ж до суду лише 18 березня.
Нагадаємо, загалом минулої зими у Полтаві зафіксували 12 фактів травмування внаслідок падіння льоду з дахів будівель. Щодо сімох з них поліція відкрила два кримінальні провадження.
Перше передбачає випадок, описаний вище та ще 5, які сталися:
В окреме кримінальне провадження виділений випадок із травмуванням 7-річної дівчинки, яке сталося 2 лютого на вул. Соборності, 78. Тоді з балкона п’ятиповерхівки зірвалася брила льоду та впала поруч із потерпілою. Дитина потрапила до реанімації із забоєм головного мозку та переломом склепіння черепа. Пізніше вона вийшла з коми та продовжувала лікування.
За цим фактом поліція поки інкримінує лише службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ).
Наразі за усіма випадками правоохоронці призначили близько 10 експертиз. Також вони отримали доступ до регуляторних документів міськради, документів КП «ЖЕО № 2», договорів із підрядниками тощо. Жодній особі поки оголошено про підозру не було.
Якщо правоохоронці встановлять коло винних осіб, їм загрожуватиме до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 4,3 тис. грн до 12,8 тис. грн або без такого.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»