Авторизация

Вісті з Полтави - Обличчя реформ(випуск #12): Решетилівська ОТГ застосовує сучасні технології та розвиває освіту


Вісті з Полтави - Обличчя реформ(випуск #12): Решетилівська ОТГ застосовує сучасні технології та розвиває освіту


Повноваження та ресурси, зосереджені на місцях, дають можливість покращувати об’єкти, які насамперед потрібні ОТГ. Реформа децентралізації показала якісні результати. Навіть віддалені села відчули покращення. У Решетилівській ОТГ також дбають про кожен населений пункт. 


Решетилівська ОТГ утворилась 18 грудня 2016 року об’єднанням Решетилівської міської та Потічанської сільської рад. Громада налічує 11543 жителів.



Децентралізація, яку ініціював та підтримав Президент Петро Порошенко, це нові можливості для населених пунктів. Тепер повноваження та ресурси не концентруються у центрі, а навпаки передаються на місця. Тому в.о. голови Решетилівської ОТГ Оксана Дядюнова з самого початку підтримувала реформу:



— Я була прихильником децентралізації та об’єднання громад з самого початку, ще не будучи навіть депутатом міської ради. Тому що я впевнена — набагато легше вирішувати питання на місці. Коли громада має на це повноваження і значні фінансові ресурси, — розповідає Оксана Дядюнова.




Оксана Дядюнова

І, дійсно, нові фінансові можливості, дають ОТГ вирішувати значно більше питань. Бюджет рад до об’єднання складав 17 млн грн. Зараз це 92 млн грн з міжбюджетними трансфертами. 



У Решетилівській ОТГ дбають про безпеку та комфорт жителів



У громаді з грудня минулого року працює серверна та встановлені 25 камер відеоспостереження, 13 з них — фіксують номери машин. Один екран знаходиться у приміщенні міськради, інший — в поліцейському відділі. 




Як працює програма «Безпечне місто»

Працюють і над благоустроєм ОТГ, щороку його покращують. Так в Решетилівці облаштували ілюмінацію та сквер «Молодіжний», встановили банер з підсвіткою, у 2017 році — нові урни для сміття. Також створили інформаційне місто — встановили вказівники на основних вулицях і напрямках. Почали роботу із встановлення табличок із назвами вулиць на будинках. Облаштували і карту-схему Решетилівки.




Інформаційні вказівника у Решетилівці

Провели поточні та капітальні ремонти доріг в межах Решетилівки: вул. Полтавська, Гарячківська, Новоселівська, Франка, Базарна. Та в населених пунктах: с. Колотії, Білоконі, під’їзд до Потічанської громади. 



У 2018 році в громаді також організували внутрішнє транспортне сполучення: автобус підвозить жителів 3 рази на день. 



Освіта, медицина та дозвілля — над чим ще працюють в ОТГ



У Решетилівській гімназії імені Олійника добудували по 2 класи на кожному поверсі, крім першого. Там також замінили вікна та зробили опалення від теплоносія. Тепер з будь-якого місця можна регулювати температуру у класах. 



Дбають в ОТГ і про доступність послуг. Так на першому поверсі гімназії обладнали ванну кімнату для людей з обмеженими можливостями, а біля школи встановили пандус з під’їздом до будівлі. 



Зараз також реалізовують масштабні проекти у освітній сфері:



— Разом з обласною радою, при залученні коштів інфраструктурної субвенції, проводимо капітальний ремонт спортивної зали Потічанського МБК. А саме головне — завершуємо роботи над побудовою нового ліцею. Це дуже потужний проект, кошторисна вартість його більше 200 млн грн, і кошти плануємо залучати з бюджетів різних рівнів, — говорить Оксана Дядюнова. 




Будівництво ліцею

По всій ОТГ у 2018 році також встановили 7 дитячих ігрових майданчиків, провели ремонт гуртожитку аграрного ліцею та спортзалу. Обладнали і спортивний майданчик із сучасними антивандальними тренажерами. Очистили річку, зробили зону відпочинку та намили піску. 



В Колотіях відремонтували дах будинку культури, а в спортзалі школи замінили вікна та продовжують ремонт. Зробили водомережі у с. Потічок, Миколаївка та Пасічниках. У Потічанському ФАПі провели гарячу воду, замінили вікна, провели каналізацію та встановили сучасне приладдя для зважування.




Спорткомплекс у Решетилівці

Підсумовуючи, Оксана Дядюнова наголосила, що децентралізація — це великий крок до реалізації ефективної системи самоврядування і розвитку Полтавщини:



— Я вважаю, що Решетилівський район — це одна ОТГ. Але у той же час до нас виявили бажання долучитись і жителі інших районів. На мою думку, ОТГ — це не просто можливість отримувати додаткові кошти, а й самим вирішувати пріоритетність їх використання. Дуже гарно, коли громада бачить роботу обраної ради зблизька, може її контролювати. 


Прес-служба Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?