16 березня в Україні відбулося пробне ЗНО з української мови і літератури. Свої знання з цього предмета перевіряли понад 6,3 тисяч учасників із Полтавщини. Чи складні завдання, процес і чи достатньо регламентованого часу для складання тестування, розповіла учасниця пробного ЗНО Софія Добряк.
Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти: учні 11 класів, студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО:
— За попередніми прогнозами цьогоріч у Полтавській області очікується понад 12600 учасників. Серед них 6800 випускників 11 класів, понад 1800 учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 2600 студентів закладів вищої освіти, які вступали після 9 класу та випускники минулих років, — розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.
Свій рівень знань з української мови і літератури перевірили понад 6,3 учасників із Полтавщини. Серед них і Софія Добряк. Дівчина в січні закінчила Коледж управління, економіки і права Полтавської державної аграрної академії за спеціальністю «Менеджмент». Цьогоріч планує продовжувати навчання за скороченою формою за тією ж спеціальністю в аграрній академії. Та для вступу їй потрібно скласти ЗНО з української мови і літератури.
Тестування — досвід для Софії новий. Тому, щоб ознайомитися з процесом та подібними завданнями, складала пробне ЗНО з української мови і літератури. Воно відбулося минулої суботи.
— Процес досить зрозумілий, головне — уважність. А ось із завданнями дещо складніше. Вгадати не вдасться, треба знати й правила з української мови, й твори з літератури. Пробне ЗНО допомогло мені зрозуміти, над чим варто попрацювати, що повторити, вивчити, — розповіла дівчина.
Аби отримати гарний результат, Софія радить максимально приділяти уваги підготовці до справжнього ЗНО. Дівчині в цьому допомагає платформа відкритих онлайн-курсів «Prometheus».
— На Prometheus є розділ «Підготовка до ЗНО». Завдання з української мови і літератури там подібні до тих, що були на пробному тестуванні. Тож, коли немає можливості ходити до репетитора, ця платформа допоможе повторити та освоїти новий матеріал. Я щодня намагаюся по кілька годин приділяти підготовці, — поділилась Софія Добряк.
Пробне ЗНО, як і справжнє, триває три години. За умови, якщо учасник знає матеріал, говорить Софія Добряк, цього часу достатньо для складання іспиту.
Пробне ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов: англійської, іспанської, німецької та французької відбудеться цієї суботи, 23 березня.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, оприлюднять на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.
На Полтавщині пробне тестування можна буде скласти у дев’яти містах: Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Горішніх Плавнях, Карлівці, Кобеляках і Пирятині.
У день проведення пробного ЗНО необхідно з 10:15 до 10:50 прибути до пункту, адреса якого зазначена у запрошенні-перепустці. Вони розміщені на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти в Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО. Ознайомитися з маршрутом радимо заздалегідь, аби дістатися вчасно. Учасники, які запізнилися, до пункту пробного тестування не допустять.
Із собою необхідно мати:
ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА