36 обласний зліт юних краєзнавців та активістів музеїв при закладах освіти стартував 13 березня. 14 березня підбили підсумки. Серед переможців — 18 юних краєзнавців, лауреатів — 9. Нагородження пройшло в Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Мета обласного зльоту юних краєзнавців: виховання в учнівської та студентської молоді національної самосвідомості, любові до рідної землі, природи, історії та культури українського народу.
Під час заходу учасники мають змогу виявити свої творчі здібності й таланти, обмінятися ідеями, поділитися та перейняти досвід туристська-краєзнавчої, пошуково-дослідницької та музейної роботи.
Участь у цьогорічному зльоті взяли 100 вихованців пошуково-краєзнавчих та туристсько-краєзнавчих об’єднань із 18 районів, міст, ОТГ, Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Єгора Кочергіна, Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 2 І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» імені Софії Русової, Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища.
Організатори зльоту — Департамент освіти і науки Полтавської ОДА та Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ).
— Історія проведення обласних зльотів юних краєзнавців нараховує більше 36 років. Під час них діти та молодь презентують цікаві матеріали, які вони знайшли в експедиціях, під час походів та екскурсій, а також зібрали у шкільних музеях, — розповів директора ПОЦТКУМ Станіслав Комісар.
За результатами двох насичених днів 36 обласного зльоту юних краєзнавців члени журі підбили підсумки. Вони визначили 18 переможців та 9 лауреатів.
Серед переможців і пошуковий загін «Подорожні» з Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Решетилівської міської ради. До Полтави вони приїхали в складі чотирьох осіб.
— Ми досліджували діяльність Центральної Ради за часів гетьманства Павла Скоропадського. Тема доповіді «Спогади Овсія та Білоконя». Двоє з нас у перший день зльоту представляли виставку. Решта в заключний день — презентацію та доповідь, — розповіла юна краєзнавиця з пошукового загону «Подорожні» Тетяна.
Переможців та лауреатів відзначили грамотами й подарували їм цікаву пізнавальну та краєзнавчу літературу.
Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА