Авторизация

Вісті з Полтави - Сім із десяти пацієнтів Полтавщини уклали потрафь з сімейними лікарями


Вісті з Полтави - Сім із десяти пацієнтів Полтавщини уклали потрафь з сімейними лікарями


На Полтавщині сім із десяти людей вже підписали декларації з сімейними лікарями. Тепер вони будь-якої миті можуть безкоштовно отримати консультацію фахівця та необхідну медичну допомогу. Для тих пацієнтів, які ще не підписали декларації, послуги сімейників, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах також надаються безоплатно. Щоправда так буде не довго. З 1 липня медзакладам не компенсуватимуть прийоми «не своїх» пацієнтів.


Безкоштовні послуги та спрощення їх отримання — що таке сімейна медицина



Трансформація медичної галузі розпочалася у минулому році із змін в роботі первинної ланки. Тепер кожен сам обирає собі сімейного лікаря. Для цього з фахівцями заключають декларації. Комунікація зі своїм «сімейником» здійснюється особисто та безпосередньо. Так простіше записатися на прийом чи отримати консультацію.



На Полтавщині процес підписання декларацій триває активно. Вже 70% пацієнтів мають «своїх» лікарів. Обслуговування у них безкоштовне, всі послуги оплачує держава. Для інших допомога сімейників, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах нині також безоплатна, але лише до 1 липня.



Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповідає, що до червня включно всі Центри первинної медико-санітарної допомоги отримуватимуть оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які проживають на території обслуговування медзакладу:



— За кожного такого пацієнта, який ще не уклав декларацію, центри ПМСД отримуватимуть по 120 гривень — це вдвічі менше, ніж минулого року. А з 1 липня ЦПМСД не отримуватимуть і того — за кожен прийом людини без декларації потрібно буде сплачувати або органу місцевого самоврядування, або ж самому. Тож краще не чекати, а визначитися з лікарем та підписати з ним декларацію..




Віктор Лисак

Крім того, підписана декларація — додаткова відповідальність лікарів за лікування пацієнтів, наголосив головний медик області. Адже від якості обслуговування, буде залежати кількість їхніх пацієнтів, а отже й заробітна плата.



Крім того, в будь-який час, можна розірвати декларацію з лікарем, який неналежним чином виконує свої обов’язки. Для цього достатньо заключити декларацію з новим спеціалістом. Дані одразу оновляться у електронній системі.



Також пацієнт можна обрати зручні способи спілкування з лікарем: особистий візит, телефонний дзвінок чи, навіть, відеозв’язок.



— Якщо в мене немає можливості сходити до свого сімейного лікаря, то я можу зателефонувати йому та описати скарги. Якщо виникли зміни на шкірі (почервоніння чи висип) — можна сфотографувати та відправити лікарю. І дистанційно фахівець поставить діагноз та надасть пораду. Ще жодного разу лікарка не відмовила мені в консультації телефоном, це дуже зручно! — розповіла полтавка Ольга Маляр.



Як працюватиме програма «Безкоштовна діагностика»



Медреформа передбачає і інші нововведення. З 1 липня планують ввести електронні картки, електронні рецепти, електронні лікарняні листки та направлення на безкоштовні дослідження. 



Також запроваджується урядова програма «Безкоштовна діагностика», що включає 54 види досліджень. Серед них 20 аналізів, 6 видів УЗД, 4 види біопсії, мамографія, 5 видів рентгену, операції одного дня тощо. Ці аналізи та обстеження пацієнт зможе тримати абсолютно безкоштовно, за направленням свого сімейного лікаря.




Валерій Головко

— На програму в цьогорічному Держбюджеті передбачили 2 млрд грн. Це величезний прорив у медичній сфері! Пацієнти зможуть розраховувати на якісне безоплатне обслуговування. Безперечно, ми підтримуватимемо це нововведення і на Полтавщині. Медицина має бути якісною та максимально доступною для кожного, — зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.



Скористатися послугами за програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Але пацієнт зможе сам обрати медзаклад. Головна умова — цей заклад має бути включений до програми. З липня шукайте наліпки «Безкоштовна діагностика» на дверях вашої поліклініки.



Підписати декларацію з сімейним лікарем можна за 5 кроків



Процес підписання декларації з сімейним лікарем максимально простий та займе усього кілька хвилин. Для цього:


Завчасно запишіться на прийом до обраного лікаря за телефоном, онлайн або в реєстратурі. Це зекономить час і дозволить уникнути живої черги.
Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років, знадобиться її свідоцтво про народження.
Лікар (це також може бути працівник реєстратури або медсестра) введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте його працівнику закладу.
З електронної системи медпрацівник роздрукує декларацію. Уважно перевірте, чи всі ваші дані вказані правильно. При необхідності працівник закладу внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один — ваш, інший залишиться у закладі.
Працівник закладу підтвердить ваші декларації електронним підписом і відправить в електронну систему.

Прес-служба Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка