У Полтавській ОДА обговорювали старт другого етапу медичної реформи та питання автомобільних і залізничних перевезень.
Сьогодні у Полтавській ОДА пройшла апаратна наради. На засіданні обговорили ряд питань. Серед них старт другого етапу пілотного проекту медичної реформи, а також налагодження автомобільних та залізничних перевезень по області.
Як зазначив очільник Полтавської ОДА Валерій Головко, питання медичної реформи — принципово важливе, а ось автомобільні та залізничні перевезення потребують більшого контролю.
— На сьогодні Полтавщина є лідером із запровадження реформ. Тому для нас принципово, як для пілоту, створити максимально якісний продукт — медичну послугу європейського рівня. Ми вдало завершили першу частину — загальну. Далі вже все залежить від людей на місцях. Дуже важливим у плані запровадження реформ є комунікація та повна взаємодія з владою. Вона повинна бути зацікавленою не менше, ніж обласна у втіленні цих змін, — запевняє Валерій Головко.
Головна новація медичної реформи у другому етапі — перехід на електронний документообіг. На такий формат переведуть медичні картки, рецепти, направлення та лікарняні. Крім того, впровадять гарантований пакет медичних послуг. Його обсяг визначатиметься з урахуванням потреб пацієнтів, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг. Крім того, важливо захистити пацієнтів від катастрофічно великих витрат.
До того ж запустять фінансування програми безкоштовної діагностики. Вона реалізовуватиметься за принципом «гроші за пацієнтом». Відтепер за направленням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних і діагностичних процедур.
— Результати говорять самі за себе. Проведені якісні зміни у плані медичної реформи і це можна спостерігати на власні очі. Поступово вони стануть ще більш вагомими, — відмітив перший заступник голови Полтавської ОДА Валерій Головко.
Активно впроваджуються зміни і у плані збільшення якості автомобільних та залізничних перевезень. Вирішуються питання компенсації пільг за цим напрямом діяльності.
— Час від часу повертаємося до цього питання, адже ніхто не застрахований, щодо отримання неякісної послуги. Воно потребує постійного та ретельного нагляду. Звичайно, що це поодинокі випадки, проте вони є тим фактором, що гальмує якісні зміни, — додає заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Також присутні обговорили питання майбутніх президентських виборів. Кожен виборець отримає запрошення. Якщо там буде помилка або неправильно вказані дані — треба буде звернутися до ЦВК для її усунення.
Прес-служба Полтавської ОДА