Авторизация

Вісті з Полтави - Полтава оплатила «Явору» 271 з 317 камер «Безпечного міста» — на решту виділять 2,5 млн грн


Вісті з Полтави - Полтава оплатила «Явору» 271 з 317 камер «Безпечного міста» — на решту виділять 2,5 млн грн

Камера системи «Безпечне місто» у Полтаві | Фото: poltava.to

Депутати міськради розглянуть проект рішення щодо виділення 2,5 млн грн на оплату 46 камер відеоспостереження, які раніше «Явору-2000» не погодив технагляд


Днями в Полтавській міській раді на депутатських комісіях розглянули зміни до програми «Безпечне місто». Заступник міського голови Олексій Чепурко прохав депутатів виділити з бюджету 2,5 мільйона гривень, щоб запустити повноцінне функціонування системи. Проблема полягає в наступному.



Протягом 2018 року охоронна фірма «Явір-2000» встановила у місті 317 камер відеоспостереження. Спеціалісти управління ЖКГ здійснили технічний нагляд і не прийняли 46 камер. Причина — камери змонтовані з відхиленням від проекту. В кінці грудня 2018 року договір закрили, зменшивши обсяг закупівлі, зокрема, й на ці 46 камер. В результаті за монтаж системи «Явір-2000» отримав 19,1 млн грн — майже на 5 мільйонів менше, ніж передбачено початковим договором.



На сьогоднішній день ці 46 камер встановлені, працюють, але ще не оплачені. Щоб розрахуватися з «Явором-2000» треба внести коригування у проект та підписати з ним нову угоду. Власне на це і хочуть виділити 2,5 млн грн.



Ситуація, яка склалася, може призвести до зайвих витрат бюджетних коштів — на коригування та експертизу нового проекту. Відзначимо, що початковий проект сам «Явір» і розробляв, отримавши за це у 2016 році 192 тис. грн.



Полтавці скаржаться, що камери відеоспостереження дивляться їм у двір



Так на регламентній депутатській комісії мешканка Юрівки Ганна Сафонкіна розповіла, що камера «Безпечного міста» № 58 повернута на її двір (вул. Гайдаренка, 9) і жити під постійним наглядом не комфортно. При тому що сама камера, відповідно до проекту, мала стояти далі по вулиці — на перехресті вулиці Гайдаренка та провулку Гайдаренка.



— Чому камера так встановлена? Я підозрюю, що це сусід домовився, щоби в поле зору камери потрапляла його стоянка для машини і таким чином охороняти своє авто, — говорить жінка.



Депутат Київської райради Аркадій Піщанський, який обирався від Юрівки, додав:



— Це проблема не тільки Юрівки, вона по всьому місту. Камери розставляли без врахування громадської думки. До мене приходять звернення від громадян, які не бажають, щоби на їхній вулиці, там де немає великої кількості людей, ставили камери. Коли встановлювалися ці камери може були якісь «договорнячки». Камери повернуті так, щоби було видно машини, які біля двору стоять. Частина камер на Юрівці стоять у правильному місці (біля магазину та школи № 18), а інші треба підкорегувати. Громада повинна вирішувати сама де встановлювати ці камери.




Трансляція засідання регламентної комісії від Poltavske.TV

Голова регламентної комісії Сергій Луценко розповів, що їздив у Юрівку і камери на вулиці Гайдаренка дійсно встановлена з порушеннями.



— Там вулиця невелика, за певний час жодна людина не приїхала. Відеокамера направлена на подвір’я, а не на вулицю. Я з мешканцями будинку спілкувався вони розповіли дуже цікаву історію. За декілька тижнів до того, як установили цю камеру, їх сусід звертався до «Явору», які влаштували йому відеокамери на подвір’ї, а потім, через два тижні, монтували камеру в рамках «Безпечного міста» біля його подвір’я.



Заступник мера Олексій Чепурко пообіцяв розібратися з описаною проблемою. Він пояснив, що не спеціалісти УЖКГ і не охоронці «Явору» визначали де стоятимуть камери. Координати для монтування камер визначали правоохоронці. Це місця де зафіксовано найбільше злочинів та ДТП.



Також Олексій Чепурко пояснив, що малоймовірно, що хтось домовлявся, щоби камера слідкувала за його гаражем, бо доступ до відео буде тільки в оператора системи.



Як саме буде працювати система «Безпечне місто»



Робоче місце для оператора системи знаходитиметься у відділі оперативного реагування міськвиконкому. В кабінеті буде два великих монітори з потужним системним блоком (їх ще не встановили — потрібне фінансування обсягом 65 тис. грн).



Певна кількість камер буде транслюватися на монітори оператора. Паралельно відео з камер буде записуватись на сервер. При потребі, можна переглянути відео з будь-якої камери. Відео з усіх камер на сервері буде зберігатися кілька місяців.




Місця де мали встановити камери
138 камер системи можуть розпізнавати обличчя;
59 камер можуть розпізнавати державні номерні знаки автомобілів;
96 камер можуть оглядати територію;
12 камер можуть оглядати територію в автоматичному режимі.

Розумний алгоритм може вираховувати потенційно небезпечну поведінку, архівувати відео та відправляти сигнал оператору для перевірки людиною.



У кожного оператора буде свій код доступу до системи. Кожен вхід в систему, вибір камери та час перегляду буде фіксуватися.



Зайти в систему можна буде тільки з кабінету у відділі оперативного реагування міськвиконкому, де провайдер системи «Солвер» (Optinet), обладнав спеціальну точку доступу. Тільки через неї зі своїм кодом можна зайти в систему. Оператор не зможе видалити відео або відключити ту чи іншу камеру.



Поки ж система «Безпечне місто» перебуває під повним контролем «Явору-2000», який через свої точки доступу контролює її роботу та надає відео за відповідними запитами поліції.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?