На засіданні бюджетної комісії розглянули прохання мешканців двох полтавських гуртожитків прийняти їх на баланс ЖЕКу — одне прохання відхилили, інше винесуть на розгляд сесії
Депутати «бюджетної» комісії Полтавської міської ради на своєму засіданні розглянули два проекти рішення стосовно «комуналізації» двох полтавських гуртожитків.
Перше питання містилося у порядку денному, в розділі поточних питань: «Про питання передачі гуртожитку „Полтаваагротранс“ або його окремих приміщень (кімнат) за адресою: вул. Київське шосе, 56 до комунальної власності міста». Мова йде про 7 тис. м². Однак депутати зауважили, що власник гуртожитку проти такої передачі. З цієї причини орган місцевого самоврядування не знає як саме допомогти мешканцям. Пролунала пропозиція — вирішити питання через суди.
«Полтавщина» ще у 2011 році писала про завищені комунальні тарифи у цьому гуртожитку. Тодішній депутат від «Совісті України» Володимир Хоменко, якого мешканці назвали «власником», відповів, що стосується до гуртожитку більш морально, а не юридично. У грудні 2014 році нинішній секретар міської ради Олександр Шамота у своєму блозі написав, що в гуртожиток подали гаряче водопостачання. Там знову пролунало ім’я Володимира Хоменка.
Ситуація, дійсно, цікава. І нагадує позаминуле століття, коли поміщик мав право не віддавати своїх «кріпосних».
Аналогічне питання на розгляд комісії з голосу виніс депутат Юрій Синяк. Він повідомив, що ще у 2016 році Полтавська міська рада погодилась взяти на баланс КП «ЖЕО № 2» двоповерхову споруду на вул. Європейській, 146в, яка колись була гуртожитком ПАТ «Керамік». Однак питання й досі не зрушило із місця. Депутати порадили змінити у проекті рішення формулювання «на баланс КП «ЖЕО № 2», адже це вже не відповідає законодавству. Депутату порадили вжити слово «балансоутримувач» на «управитель». Загалом вони рекомендували винести питання на розгляд сесії.
Ще один депутат комісії Григорій Сахно з голосу виніс питання щодо виділення коштів на потреби 20 дітей-чорнобильців (всього таких дітей 335), на оплату позашкільного навчання у музичних та художній школі. На це потрібно 35-37 тис. грн протягом 2019 року. Після короткої дискусії депутати загалом підтримали ініціативу.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»