Авторизация

Вісті з Полтави - Чим шкідливе Макухівське сміттєзвалище для жителів Полтавщини?


Вісті з Полтави - Чим шкідливе Макухівське сміттєзвалище для жителів Полтавщини?

Макухівське сміттєзвалище

Село Макухівка знаходиться у Ковалівській сільській раді. Там розташоване аварійне сміттєзвалище. Воно шкодить не тільки місцевим, а й іншим жителям області та екології регіону. Керівництво обласної адміністрації планує збудувати сучасний сміттєпереробний завод. Це поліпшить стан навколишньої природи і приверне увагу інвесторів.


Стихійне звалище у Макухівці кілька років планують утилізувати, реорганізувати, а натомість — збудувати сучасний завод. І якщо до цього такі плани були тільки планами, то сьогодні усі розуміють, що це сучасний метод боротьби зі сміттям та прибутковий бізнес.



Кругообіг сміття: що їдять жителі Полтавщини? 



Макухівка розташовується на лівому березі річки Коломак. Сміттєзвалище тут знаходиться більше 15 років. Кожного дня туди вивозять сміття з Полтави та Полтавського району. За усіма нормами у цьому населеному пункті не повинно розташовуватися сміттєзвалище.



Сміття нікуди не зникає, а тільки накопичується. Тому так званий «сік» поглинає земля. Вона, наче губка, вбирає всі шкідливі речовини, які виділяються під час скупчення сміття.



Сам процес виглядає так: спочатку накопичується сміття, потім виділяються шкідливі речовини, їх всмоктує земля. Згодом вони можуть, наприклад, потрапити до річки. Цей кругообіг вічний. А у річках живуть риби, яких виловлюють, їдять. Після це спожите «сміття» знову потрапляє у смітник.




Ірина Особік

— Це зараження природи, і тих же самих чорноземів, на яких вирощують продукти. При тій кількості пластику, і всього того, що люди закопують та викидають, проливається дощем та потрапляє в ґрунт. Потім всотується корінням городів та садів. А ми його споживаємо. Спочатку засмічуємо територію, а потім дивуємося, чому у нас епідемії хвороб, — говорить заступник директора Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ ПОДА Ірина Особік. 



Що таке звалище і чим воно шкідливе?



Звалище — це ділянка на якій зберігаються побутові, будівельні та інші відходи. Часто звалища є неконтрольованими, тому їх можуть підпалювати. Але найчастіше «підпали» з’являються самі собою. Тому що сміттєзвалища не обладнанні відповідним чином, і не завжди розташовуються з дотриманням санітарних та екологічних норм. 



Через високу температуру гниття, сміття займається полум’ям. У повітря викидається величезна кількість шкідливих речовин. Наприклад, тління поліетиленового пакету призводить до викидів більше, ніж 70 різних хімічних сполук. Жодна з них не несе ніякої користі, а тільки навпаки — шкодить. 




Едуар Рева

За словами заступника директора Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ ПОДА Едуарда Реви, по області існує 550 несанкціонованих сміттєзвалищ.



— По області раніше було 650, а зараз 550 несанкціонованих сміттєзвалищ. Тільки 8 з них правильно облаштовані та сформовані. Тобто, мають захисний шар під сміттям, огороджені та охороняються. З п’ятисот звалищ, тільки 20% мають відповідно оформлену документацію на земельну ділянку, — розповідає Едуард Рева.



Макухівське аварійне сміттєзвалище — розсадник хвороб і комах



Через Макухівське сміттєзвалище, окрім викидів у повітря, виникають нові хвороби та розповсюджуються комахи і гризуни. А вони — переносники різних інфекцій.



А коли на території багато безхатніх тварин, особливо котів чи собак, то хвороби розповсюджуються ще швидше. Тим більше, діти полюбляють гратися з «милими» цуценятками чи котиками. 



Для чого потрібен сміттєпереробний завод і де його розмістити? 



Керівництво Полтавської ОДА планує будівництво сучасного сміттєпереробного заводу. Це рішення має підтримку на всіх рівнях. 



Керівництво області впевнене, що такий завод не примха, а звичайна необхідність для покращення екологічного стану в регіоні. Тому почали визначатися з місцем розташуванням. 



За діючими правилами розміщення заводу потрібно обирати територію, яка: 


Не придатна для ведення сільськогосподарської діяльності;
На ній можна впроваджувати інженерні рішення, що не забруднюють природу;
Не включена в житлові забудови.

Територія, яка максимально підходить для цього, знаходиться на території Терешківської ОТГ. Там і планують розмістити завод. 


Прес-служба Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка