Більшість депутатів бюджетної комісії підтримала необхідність підвищити тариф — проти висловилась тільки депутат від СДП
На засіданні депутатської комісії Полтавської міськради з питань бюджету та фінансів депутати підтримали проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку міського електротранспорту».
Заступник міського голови Олексій Чепурко, користуючись нагодою, нагадав депутатам, що постійні фінансові вливання в КП «Полтаваелектроавтотранс» стають для міського бюджету все більш «непід’ємними».
— Тариф в 2 грн — це додаткове навантаження і на бюджет, і на саме підприємство. На сьогоднішній день тариф в 2 грн в тролейбусі існує тільки у Полтаві та в Кременчуці, — доповів Олексій Чепурко. — У 3-х містах України — є тариф 3 грн, але там уже почали його переглядати. У переважній більшості міст — 4 грн, а в Харкові — 6 грн. Хочу поставити депутатів до відома, що згодом коштів на підтримку підприємства не вистачить і ми знову змушені звертатися за додатковим фінансуванням. Це від 12-15 млн грн додатково. Взагалі потрібно 84 млн на 2019 рік. Це приблизно на 30 млн більше, ніж витратили у 2018 році.
Олексій Чепурко до цього додав, що КП «Полтаваелектроавтотранс» чи не єдине в Україні підприємство, яке безкоштовно перевозить усі категорії пільговиків. На його думку, цей «комунізм» ні до чого не призведе, тому рано чи пізно потрібно прийняти непопулярне рішення.
Голова організації «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань висловив з цього приводу думку підприємців:
— Ми сплачуємо податки, але замість закупівлі нових тролейбусів та автобусів вони фактично викидаються в повітря. Потрібно підвищити вартість проїзду. Для обговорення ми готові зустрітися із представниками влади в рамках відповідного форуму.
Голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський підтримав ідею такої зустрічі, а також висловився за те, що вартість проїзду у Полтаві не є адекватною. Він також вважає, що під час виборів у місті активізується популізм окремих політиків.
Депутат від «СДП» Олена Чірікова-Зоріна спробувала захистити тих пасажирів тролейбусів, яким часто не вистачає й на хліб. При цьому сам транспорт у Полтаві є розбитим та некомфортним.
Кілька голосів одночасно заперечили їй, що при тарифі в 2 грн транспорт ніколи не стане новим та комфортним.
Щодо співпраці Полтави із ЄБРР в частині придбання в кредит нових тролейбусів, то Олексій Чепурко доповів, що в ідеалі бачить 40 тролейбусів, які б їздили по рентабельному «кільцевому» маршруті. При цьому приватники обслуговували б околиці. Поки що триває робота із банком щодо визначення умов кредиту та об’ємів фінансування. Заступник міського голови також підкреслив, що економічно необґрунтований тариф та «навантаження пільговиками» окремо впливають на рішення кредиторів.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»