Під час засідання комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр розглянули ряд звернень, щодо надання гірничого відводу та спеціальних дозволів на видобуток з надр.
Відбулося засідання постійної комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Розглядали питання надання гірничого відводу для розробки ТОВ «Лубенський цегляний завод» та ТОВ «Міжгосподарське підприємство по агропромисловому будівництву «Лубенський райагробуд». Члени комісії їх одноголосно підтримали. Раніше вони подавались до розгляду, тому усунуті усі проблемні моменти.
— Сьогодні на засіданні профільної комісії облради обговорили реалізацію та впровадження соціальних аспектів співпраці з компаніями ПЕК та питання раціонального використання надр. Попередньо розглянули кожен аспект. Продовжуємо вести діалог. Лише у співпраці та постійному обговоренні проблемних питань можна знайти раціональне їх вирішення, — відмітив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.
Також під час комісії розглянули питання надання спеціального дозволу на видобування питних підземних вод на ділянках Хорольського родовища. Питання одноголосно підтримали учасники засідання.
— Ще у 2017 році постало це питання, але тоді ми дещо недопрацювали матеріали — запровадили нові вимоги отримання спеціальних дозволів. Тому комісія відмовила нам у їх отриманні. На сьогоднішній момент питання доопрацьоване. Тому звернення Державної служби геології та надр підтримано комісією, — відмітив головний інженер КП «Полтававодоканал» Євген Забишний.
Серед питань порядку денного і розгляд звернення Полтавської облдержадміністрації та АТ «Укргазвидобування» про укладення Меморандуму щодо співробітництва в питаннях розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури ОТГ області. Дане питання передали на доопрацювання.
— Ми потужне та свідомоорієнтоване підприємство. Для нас важливо працювати напряму з представниками громад. Якщо виникають спірні моменти, компанією завдана певна шкода, ми завжди перевіряємо ці речі. Для нас важлива співпраця з органами місцевої влади, — відмітив заступник директора Полтавської філії «Укргазвидобування» Олександр Соломаха.
Доопрацювання потребували і звернення щодо надання спеціальних дозволів на видобування газу та природного конденсату, супутніх компонентів родовищ на території Полтавського, Решетилівського, Новосанжарського районів області.
Раніше у Держгеонадра зазначали, що з 1 січня 2019 року залишиться єдиний спосіб дати дозвіл на використання надр — через аукціони.
— У роботі комісії найважливіше, аби уся документація подана на розгляд була належно оформлена, згідно усіх вимог та рекомендацій. Якщо виникають спірні питання на них відразу акцентують увагу. Варто дотримуватись рекомендацій, адже вони перш за все орієнтовані на отримання консенсусу. Усі законодавчі акти та нормативи завжди у вільному доступі. При будь яких спірних питаннях можна звернутись за порадою і отримати необхідну інформацію, — підсумував директор департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Максим Брикульський.
Прес-служба Полтавської ОДА