Міська влада говорить, що дешеві проектні роботи — це не завжди краще, тому із будь-якими підозрами слід звертатися до правоохоронців. Ми вчергове впевнилися, що звертатись до управління ЖКГ із інформаційними запитами також не варто
Скільки може коштувати у Полтаві проект капітального ремонту 1 км вулиці в промзоні? «Полтавщина» вирішила більш розлого розкрити цю тему на прикладі розробки проекту ремонту вул. Квітки Цісик (Червонофлотської), яку за 1,1 млн грн замовлено ФОП Мягкохлібу Роману Сергійовичу.
Тому ми направили на адресу замовника робіт — управління ЖКГ міськвиконкому — інформаційний запит, у якому попросили надати:
На запит надійшла відповідь за підписом заступника начальника УЖКГ Костянтина Малька, у якій він вказав на те, що управління не створювало (а тому і не володіє) «розрахунком очікуваної вартості закупівлі».
Іншими словами, структурний підрозділ міської влади не захотів оприлюднювати документи щодо цього проекту, хоча такі пояснення, на нашу думку, більше корисні управлінню ЖКГ в плані іміджу.
Щоб наблизитись до уявлення можливої вартості подібних проектів «Полтавщина» звернулась до проектанта із іншого міста України. Він виконує, в тому силі, й проекти ремонтів дорожньої мережі у містах. Проектант вважає, що критикувати колег по цеху не буде етичним із його боку, тому він попросив не називати свого імені, а також назву своєї організації. Єдине, що скажемо — фірма працює у Західній Україні.
Фахівець ознайомився із інформацією та ціною проекту і висловив фахову думку, що особисто він готовий виконати такий проект за 200-250 тис. грн, а не за мільйон. Він також запропонував свої послуги Полтаві, щоб довести це.
Заступник міського голови Олексій Чепурко порадив не спішити брати на віру такі заяви фахівці із іншого міста:
— Попередня влада гучно і пафосно оголошувала проект реконструкції парків та скверів Полтави. Лежать ці проекти за 150 тис. грн і що? Простий приклад — капремонт бульвару Богдана Хмельницького. Ніхто не хоче його доробляти, тому що проект криворукий. Однак доведемо його до кінця. Взагалі, все що стосується вартості проектів, невідповідності цін, то пропоную одразу писати в правоохоронні органи, нехай вони розбираються. Повірте, коли працівники ЖКГ приймають ціни, то в законі чітко прописано «за найнижчою ціною». Якщо матеріал коштує тисячу гривень, то ніхто його за 2 тис. грн його пропускати не буде, бо зрозуміло, що це потягне відповідальність.
В принципі, порада звертатися до правоохоронців — логічна.
Однак, по-перше, необхідність таких звернень (як і до експертів з інших міст) відпаде сама собою, якщо влада пояснить свою логіку на прикладі документів.
По-друге, поліція і без звернень журналістів вела справи стосовно підозр у корупції в Полтавській міськраді, а згодом закривала їх.
Нарешті вбачаємо суть своєї роботи не в своєрідній позаштатній роботі на поліцію, а, в даному випадку, в спробі стати модераторами між оновленою владою та полтавцями. Саме «оновленці» неодноразово повідомляли, що висловили недовіру міському голові Олександру Мамаю, тому що він систематично порушував закон. Логічно було б після цього продемонструвати відкритість і доводити полтавцям, що вони мають нову владу, яка в темі витрачання бюджетних коштів не обмежується відписками та поясненнями, що дорого = якісно.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»