Авторизация

Вісті з Полтави - Тендер на капремонт вулиці Соборності: переможець аукціону знизив ціну на 52 млн грн


Вісті з Полтави - Тендер на капремонт вулиці Соборності: переможець аукціону знизив ціну на 52 млн грн


У Полтаві провели торги за право ремонтувати вул. Соборності від вул. Європейської до Соборного майдану — можлива вартість робіт зменшилася до 107 млн грн


7 лютого, відбувся аукціон за право проводити капремонт частини вулиці Соборності у Полтаві. На конкурс заявилося троє учасників, які, у результаті торгів, знизили вартість робіт на 34%. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.



Нагадаємо, тендер на капітальний ремонт тротуарів та елементів благоустрою вулиці Соборності (від вул. Європейської до Соборного майдану) УЖКГ Полтавського міськвиконкому оголосило 21 січня. Очікувану вартість визначили на рівні 162,5 млн грн.



Роботи передбачають заміну водопроводів та каналізації, «ливнівки» та електричної мережі, перекладання гранітних каменів з бетонною основою до рівня тротуарів та приведення їх до одного стилю, встановлення паркових лав, велопарковок, вказівників, вуличних ліхтарів, сміттєвих урн, дорожніх стовпчиків, нових люків та вуличних меблів, висадку 6-метрових лип та облаштування квітників. Все це на 1,3 км вулиці.












Поки у бюджеті коштів на проведення капремонту не передбачено. Таких витрат у бюджет депутати Полтавської міськради поки не заклали. І якщо влада дасть «зелене світло», фінансування робіт відбуватиметься частинами, тобто реалізовувати будуть по черзі. Попередньо, перша черга — це 360 метрів вулиці від «Злато місто» до вул. Гоголя.



Окрім того, за словами депутата Андрія Матковського, місто сподівається на фінансову допомогу області та держави, бо для втілення усіх запланованих проектів бюджету не вистачить. Полтавська облрада, у свою чергу, не відмовилася б від допомоги міста — у фінансуванні заміни колекторів чи водогонів та проекту «Територія Майдану».



Попри те, що поки Полтава поки немає повного розуміння, чи вистачить коштів на ремонт усієї вулиці, тендер все ж таки проводять. На конкурс за право виконувати роботи заявилося троє учасників із наступними пропозиціями.


Учасник
Первинна
пропозиція, грн

Остаточна
пропозиція, грн

ПрАТ «Укратоменергобуд» (Київ)
159 956 222
107 000 000
ТОВ «Марк Строй» (Полтава)
150 000 000
141 985 714
ТОВ «Соцпроектбуд» (Полтава)
156 000 000
149 950 000

Як бачимо, київська компанія запросила спочатку найбільшу ціну, а під час аукціону знизила її до найменшої. До кінця аукціону із нею торгувався лише «Марк Строй». «Соцпроектбуд» знизив розмір пропозиції двічі — у двох перших раундах, після чого зупинився. Оскільки усі учасники встановили однаковий термін відстрочення оплати за виконані роботи, перемога в аукціоні автоматично дісталася «Укратоменергобуду».



Зазначимо, що обидві полтавські компанії є, у більшості, підрядниками обласного рівня. За даними ProZorro, упродовж останніх двох років ТОВ «Марк Строй» підписало 100 контрактів із бюджетними установами на загальну суму 395,8 млн грн. 37 з них — із Департаментом МіА та ЖКГ Полтавської ОДА. З березня 2017-го компанія почала отримувати замовлення від управління освіти, управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому тощо.



ТОВ «Соцпроектбуд» за рік свого існування підписало 5 контрактів із бюджетними організаціями на 12,4 млн грн. Замовники — Департамент МіА та ЖКГ Полтавської ОДА, Білоцерківська сільрада Великобагачанського району та КП «Полтававодоканал».



До цієї закупівлі полтавські компанії зустрічалися на одному тендері лише раз — під час замовлення капремонту приміщень Горбанівського геріатричного пансіонату. Тоді «Соцпроектбуд» знизив вартість пропозиції в одному раунді та зупинився. Компанія була єдиним конкурентом. Це наводить на підозру, що «Соцпроектбуд» міг підігрувати «Марк Строю» тоді та зараз.



Наразі тендерний комітет має перевірити документи, які подав «Укратоменергобуд». Якщо вони відповідатимуть умовам закупівлі, з акціонерним товариством укладуть договір. Відповідно до його умов, строк виконання робіт — 20 грудня 2019 року.



Нагадаємо, що ПрАТ «Укратоменергобуд» — підприємство, що створене на основі угоди між будівельними компаніями, що спеціалізуються на спорудженні атомних електричних станцій. За останні 12 років отримала підрядів в різних куточках України на більше ніж 1,7 млрд грн. Минулого року компанія вже намагалася працювати з управлінням ЖКГ Полтавського міськвиконкому, але стала жертвою демпінгу, який у виконкомі назвали анекдотом, що стався через помилку.



Під час тендера на реконструкцію вулиці Колективна-Огнівська інший учасник ТОВ «Будівельник 2016» знизив ціну з 28 млн грн до 170 тис. грн. Після цього торги вже не мали сенсу. Попри помилку, із фірмою уклали договір.



Чи вистачить бажання та можливостей в полтавського УЖКГ працювати із київського фірмою цього разу, подивимося згодом.



Наразі ж закупівлею вже зацікавилося Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. Фахівці служби побачили в оголошенні ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель. 5 лютого начальник Управління Ірина Салогуб наказала почати перевірку тендера.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка