У жовтні минулого року Уряд прийняв важливе рішення, яке має докорінно змінити порядок надання ліцензій на надрокористування. Постанова щодо проведення онлайн-аукціонів вступила в дію з 17 жовтня. Так, з 1 січня цього року жодну ліцензію на користування надрами не можна видати поза аукціоном.
Онлайн-аукціони відбуватимуться в режимі реального часу, і не обмежуватимуть як коло осіб-учасників, так і кількість глядачів. Тому будь-хто зможе спостерігати за проведенням торгів. І це — важливий крок до відкритості й прозорості галузі.
Від 7 грудня 2018 року в системі ProZorro.Продажі виставлені 10 лотів для проведення відкритих аукціонів. Усі дозволи стосуються нафтогазоносних ділянок. На брифінгу, що відбувся на початку грудня, голова Держгеонадр Олег Кирилюк пояснив:
— Надалі ми плануємо виставляти від 5 до 10 лотів щомісяця, і це буде стосуватися не тільки нафтогазоносних ділянок, а будуть різні родовища з різними корисними копалинами. У 2019-му ми плануємо провести більше 10 аукціонів онлайн.
Полтавщина — одна з трьох областей України, багатих на нафтогазові поклади. Із 10 перших площ, виставлених на аукціони, дві належать Полтавській області. Лежать вони в межах Полтавського, Миргородського та Великобагачанського районів.
У тектонічному відношенні Ватажківська ділянка розташована в центральній частині Дніпровського грабену. Вона приурочена до Машівсько-Шебелинського газового регіону та Руденківсько-Пролетарського нафтогазового регіону.
Станом на 1 січня 2018 року Ватажківська ділянка має запаси газу об’ємом 3,091 млрд кубометрів.
У межах ділянки знаходяться два родовища: Радченківське газонафтове й Західно-Радченківське газоконденсатне.
Радченківське газонафтове родовище розташоване в межах Глинсько-Солохівського нафтогазоносного району. На сьогодні на родовищі пробурені 106 свердловин: 11 пошукових, 62 розвідувальних і 33 експлуатаційні. З них 27 пробурених свердловин — непродуктивні.
У поточному фонді свердловин 3 — в консервації, 3 — в очікуванні ліквідації, 14 — в бездії. Решта свердловин ліквідовані, з них 29 — з геологічних причин, 6 — з технічних причин і 45 — після експлуатації.
Поточні загальні запаси нафти складають 1423 тис. тонн, а газу — 41 млн кубометрів.
Західно-Радченківське газоконденсатне родовище — складова частина Малосорочинсько-Радченківського структурного валу. Її підготували до глибокого буріння ще в 1989-му.
Поточні запаси газу складають 14 млн кубометрів. Перспективні ресурси газу — 424 млн кубометрів.
Ярослава ФОНІНА