Якщо накласти суму замовлення на квадратні метри вулиці, то вартість кожного квадрату обійдеться бюджету в 157 грн — і це тільки за проект
Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому 29 січня уклало два договори з ФОП Мягкохлібом Романом Сергійовичем. Підприємець зобов’язується виконати робочі проекти з капітального ремонту вулиць Квітки Цісик (Червонофлотської) та Ветеринарної. Строк виконання договорів — до 22 листопада 2019 року.
Спробуємо проаналізувати цифри з обох проектів.
Так, замовник проектних робіт з капремонту вулиці Квітки Цісик (від вул. Половка до вул. Маршала Бірюзова) визначив їх вартість в 1,1 млн грн. Мова йде про 1 км вулиці. Підприємець погодився виконати замовлення за 1 млн 096 тис. грн.
Щоб уявити кілометр вул. Квітки Цісик в квадратних метрах, ми скористалися з Програми розвитку ЖКГ у Полтаві на 2019 рік. У списку доріг згаданий кілометр виражений, як 7 тис. кв.м. Якщо розділити суму вартості ремонту на ці квадратні метри, то побачимо, що кожен «квадрат проекту» обійдеться бюджету в майже 157 грн. При цьому у паспорті бюджетної програми заплановано витратити на капітальний ремонт квадратного метру автодороги в середньому 730 грн. В цю суму, на наш погляд, закладаються витрати і на проект, і на технагляд, і на проведення експертизи проекту, і на безпосередній капітальний ремонт.
Проект ремонту вул. Ветеринарної — також «гривнево вагомий». Управління ЖКГ оцінило вартість робіт в 780 тис. грн. ФОП Мягкохліб запропонував свою остаточну вартість — 779 тис. 902 грн. У 2019 році на вул. Ветеринарній заплановано відремонтувати 5460 кв.м. Знову проведемо просту арифметичну дію і отримаємо вартість квадрату — 143 грн у вимірі проектних робіт.
На перший погляд, вартість лише проектних робіт є непропорційно високою до об’єму робіт. Але використаємо метод порівняння, щоб зрозуміти, чи є наше припущення вірним.
Наприклад, у грудні департамент ЖКГ Луцької міськради замовив проектні роботи з капремонту проспекту Волі (від вул. Шопена до Київського майдану). Виконавець робіт взяв замовлення за 474 тис. 692 грн. Мова йде про 1,6 км вулиці. Як бачимо, у Луцьку аналогічна робота коштувала бюджету менше, а об’єм робіт (і не вулиці в промзоні, а проспекту) був більшим.
Але якщо не блукати іншими українськими містами і порівняти вартість проектів ремонтів вул. Квітки Цісик та Ветеринарної із попередніми замовленнями ФОП Мягкохліб, то отримаємо також красномовні цифри. Так, відповідно до інформації порталу публічних фінансів Є-data, за увесь 2018 рік ФОП Мягкохліб отримав від УЖКГ 669 тис. грн. За ці гроші він виготовив проекти та здійснив авторський нагляд за капремонтами пров. Світанкового, вул. Героїв Сталінграду (від Нікітченка до Великотирнівської), вул. Ватутіна (від вул. Соборності до вул. Пушкіна), вул. Героїв АТО (від будинку № 118/2 к. 4 до вул. Нікітченка), вул. Катерини Скаржинської, пров. Рибальського (від будинку № 36 по вул. Б.Хмельницького до будинку № 20 по пров. Рибальському), вул. Тіньова та вул. Зелена.
Можна констатувати, що початок 2019 року для цього ФОПа вже «перекрив» суму за 12 місяців минулого.
На жаль, «швидкого коментаря» від Романа Мягкохліба та від УЖКГ ми не отримали. Але хотілося б обговорити тему вартості проектів взагалі — вже із коментарями відповідних спеціалістів.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»