Прокуратура повідомила про підозру Сергію Чередніченку за побої службовій особі, а також внесла відомості за вплив на діяльність правоохоронця
Особам, які беруть участь у заворушеннях під адміністративними будівлями державних та правоохоронних органів, а також не тільки здійснюють тиск, а й застосовують фізичне насильство на службовців, повідомлено про підозру за ст. 350 (умисне нанесення побоїв та заподіяння умисного легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я службовій особі, у зв’язку з її службовою діяльністю, вчинене групою осіб) КК України. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавської області.
У повідомленні прокуратури, зокрема говориться:
— Стійка антисоціальна поведінка одного з підозрюваних підтверджується організаціями інших заворушень під адміністративними будівлями державних та правоохоронних органів та ухиленням від органу досудового розслідування. Окрім цього, підозрюваний, з метою тиску, порушуючи норми Законів України «Про захист персональних даних», «Про інформацію», «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» оприлюднив у соціальній мережі особисті дані прокурора Полтавської місцевої прокуратури, який здійснює процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні та закликав осіб здійснити на нього та на інших працівників прокуратури вплив.
Відтак, будь-який замах на життя, а також майно співробітників прокуратури та їх родин беззаперечно сприйматиметься як безпосередня участь цієї особи в організації вчинення таких дій. У зв’язку з цим, прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 343 (вплив в діяльність працівника правоохоронного органу) КК України.
Знаючи, що представники цього антисоціального угрупування можуть безпідставно застосовувати не тільки фізичне насильство, а й зброю, зокрема, до представників засобів масової інформації, органи прокуратури будуть і надалі вживати всіх можливих законних заходів з метою недопущення прояву насилля та «закону джунглів» на Полтавщині задля забезпечення спокійного та цивілізованого проживання громади.
Жодні істеричні заяви та спроби впливу на працівників прокуратури з боку окремих фігурантів кримінальних проваджень не відмінять невідворотності покарань за організацію та участь у заворушеннях, залякуванні осіб, та застосуванні насильства до громадян.
Мова у цьому повідомленні йде про керівника обласної організації СПУ Сергія Чередніченка. Він пов’язує це окремими домовленостями і провину свою не визнає:
— Щодо «побиття» службової особи — Андрія Ляміна, яке відбулося 9 місяців тому, то його не було, ми поштовхались у коридорі, це зафіксовано на відео. Щодо впливу на правоохоронця, то мова йде про прокурора Руслана Пічугіна, але інформація про нього та фото взяті із відкритих джерел. Щодо згадувань про насилля до ЗМІ, то вони планують вручити підозру за епізод річної давнини, коли я заборонив знімати себе представникам ІРТ. Просто за переслідування мене міська влада пообіцяла дати керівництву прокуратури квартири у Полтаві.
До слова нагадаємо, що 7 березня 2018 року у міській раді ще до початку засідання виконкому була штовханина між представниками СПУ і начальником управління з питань звернень громадян Ігорем Веригою. А в іншому епізоді відбулася сутичка між активістом Євгенієм Мавлетбаєвим та керівником апарату міськради Романом Мельником. В той день також постраждав полтавець Олександр Масюк.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»