Сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА обговорили ситуацію із захворюваністю на грип та захист аграріїв від рейдів. Загалом ситуацію оцінили позитивно.
У Полтавській області за сезон 2017-2018 років перехворіли 165 тис. 968 чоловік. Це 11% населення, із яких більше половини — діти до 17 років. Проте у порівнянні із минулими роками, на 25% знизилась захворюваність. Є позитивний результат і серед звернень до лікарів — хворі госпіталізувалися на 2-3 добу із початку захворювання. Летальних випадків не зареєстрували.
— Ситуація загалом в Україні така, що епідемічний поріг нижче 11,7%. З початку жовтня 2018 по 13 січня 2019 року в Україні захворіло на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції 6,7% населення. Якщо говорити в цілому, то 3,2% — люди, які госпіталізуються до стаціонару, — розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
Аналіз вірусологічних досліджень свідчить, що на території Полтавської області реєструють випадки різних видів грипу. З метою попередження захворюваності провели навчальні заходи, тренування, іншу профілактику. Створили й оперативний штаб, який детально вивчає всі випадки госпіталізації, аналізує підйоми захворюваності, швидко виїжджає на місця.
— Ми передбачили не лише додаткове залучення медичних працівників, а й зовнішнього медперсоналу — з академій, коледжів. Важливою є готовність і фармацевтичної мережі щодо наявності та доступності ліків. Але такі ліки можна отримати лише за призначенням лікаря, — прокоментував Віктор Лисак.
В області провели інформаційну кампанію: розміщують публікацій та виступи в соцмережах, інтернет-виданнях, на радіо, в інших ЗМІ. Також видали й розповсюдили інформаційну листівку «Обережно! Грип!».
Завдання на поточний рік для попередження поширення грипу та гострих респіраторних захворювань:
Позитивне зрушення є і в ситуації із щепленнями: загалом в області більше вакцинованих людей, ніж в Україні.
— Докорінно змінилось ставлення людей до вакцинування — щороку збільшується кількість щеплених та поступово зменшується захворюваність. І це важливо, адже завжди потрібно вчасно звертатися до лікарів та попереджувати можливі ускладнення. Так ми досягнемо позитивного результату в цій сфері, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
На нараді говорили і про захист аграріїв від рейдерів. З цією метою в області 16 серпня 2017 року створили оперативний штаб захисту. Для швидкого та зручного доступу цілодобово без вихідних працюють «гарячі лінії».
— За своєю специфікою оперативний штаб — консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі захисту законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів шляхом мобільного реагування на випадки порушень прав останніх. Та дієвого сприяння захисту їх майнових прав, вжиття превентивних заходів протидії імовірним рейдерським захопленням, — розповів Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.
Одним із пріоритетних завдань штабу є запобігання силовим зіткненням. Основна форма роботи — засідання, на які з метою оперативного реагування та встановлення всіх обставин, викладених у зверненні, щоразу запрошуються конфліктуючі сторони або їх представники.
— Звик оцінювати роботу виключно за результатами. Так, в області зменшилася кількість випадків рейдерства. За останні роки силових випадків поменшало у кілька разів. Це наслідок постійного діалогу з аграріями. Але отриманий результат — не привід зупинятися. Ми і далі працюватимемо, щоб максимально мінімізувати можливості рейдерських захоплень на Полтавщині, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
За період діяльності оперативного штабу в 2018 році провели 17 засідань, під час яких розглянули 26 звернень. На телефонні «гарячі лінії» надійшло 39 дзвінків. Всі звернення стосувались земельних питань. Наприклад, щодо дострокового розірвання договорів оренди земельних ділянок.
— Є робочі групи, які за потреби виїжджають на місця. Сторонам надаємо консультації та роз’яснюємо, який може бути вихід із ситуації. Є також мобільні точки доступу до безкоштовної правової допомоги, — підсумував начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.
Прес-служба Полтавської ОДА