Видавництво "Фоліо" незабаром випустить книгу Петера Енґлунда "Перша світова війна в 211 епізодах". Цей шведський історик став відомим після свого бестселеру, присвяченого подіям Полтавської битви - "Полтава: розповідь про загибель однієї армії".
Шведський історик, археолог та філософ Петер Енґлунд народився у 1957 році. Він спеціалізується на добі величі Шведського королівства у ХVII сторіччі - саме цьому часу була присвячена його докторська дисертація.
2002 року Енґлунда прийнято до Шведської академії, а у 2009 році він став її секретарем. Петер є головою журі Нобелівської премії з літератури.
Паралельно з докторською він працював над книгою "Полтава: розповідь про загибель однієї армії". Вийшовши у 1988 році, вона мала великий успіх у його країні і сприяла зростанню цікавості шведів до своєї історії. Тираж книги про Полтавську битву склав понад 250 тисяч екземплярів, що при населенні Швеції менше 10 млн. чол. можна вважати бестселером. Праця була перекладена на кілька мов. Українською книга з’явилася 2009 року у видавництві "Фоліо".
Тепер же українською з’явиться й інша книга Енґлунда - "Перша світова війна в 211 епізодах", яка побачила світ у 2008 році. Книга заснована на щоденниках і спогадах учасників Першої світової. Автор, досліджуючи архіви, відновив хід та події цієї війни.
Кожен з 19 абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто: багатодітна американка, яка влітку перебувала у маєтку в Польщі, датський пацифіст, мобілізований до німецької армії, російська медсестра, австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером, російський офіцер, німецький матрос, шукач пригод, латиноамериканець, від якого відмовляються всі армії, крім османської, французький дипломат та інші.
Як повідомляє директор видавництва Олександр Красовицький, "Перша світова…" вийде в лютому цього року. Крім того, він зазначив, що книга про Полтавську битву також буде перевидана.
Як зазначає анотація до україномовного видання, Петер Енґлунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюється від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті. Автор таким чином уклав щоденникові записи, що події розгортаються послідовно. Ми можемо побачити війну місяць за місяцем водночас на всіх фронтах. Саме в Першій світовій війні беруть початок усі жахіття, що відбувалися у світі в ХХ столітті. Про цю війну мало згадують, про неї не так багато відомо. Книга "Перша світова війна в 211 епізодах" заповнює цю прогалину.